ALGEMEEN De viering van het honderdjarig bestaan werd vanzelfsprekend nog voortgezet. In augustus werden internationale toernooien voor A- en B-junioren georganiseerd. Bij de A-junioren bereikten Sao Paulo en Ajax de finale welke, ter afsluiting van de Open Dag, gespeeld werd voor 15.000 toeschouwers, in de ArenA. De Brazilianen waren met 2-0 de sterkere ploeg. Ook bij de B-junioren haalde Ajax de finale maar ook hier moesten wij met een nederlaag, tegen Vitesse, genoegen nemen. Opvallend was dat de twee andere Nederlandse ploegen PSV en Feyenoord om de 3e en 4e plaats streden terwijl onze buitenlandse gasten de plaatsen 5 t/m 8 innamen. Meer hierover vindt u verderop in dit verslag. In december werd de viering van het honderdjarig bestaan afgesloten met een vriendschappelijke wedstrijd Ajax-Panathinaikos voorafgegaan door een wedstrijd van de spelers van dezelfde clubs die in 1971 de Europacupfinale speelden. Dit seizoen werd een verdere uitvoering aan de adviezen van de Commissie 2000 gegeven. Het aantal bestuursleden werd in oktober 2000 van 5 teruggebracht naar 3. Jaap Ellerbroek en Donald Feldmann traden terug; enige tijd hiervoor was Klaas Nuninga gekozen als opvolger van Hennie Henrichs. Verrassend waren natuurlijk de benoemingen van Leo Beenhakker per I september 2000 tot Technisch Directeur en van Arie van Eijden per I oktober 2000 tot Algemeen Directeur. De start van ons I e elftal was niet geweldig, de I e helft van de competitie stonden we rond de 4e plaats, in maart redelijk vast op de 3e plaats, maar in april ging het steeds moeizamer. PSV was een duidelijke koploper, Feyenoord was sinds de winterstop aan een vrije val bezig maar kon zich nog handhaven op de 2e plaats mede doordat Ajax maar niet kon profiteren. Roda JC ging ons voorbij, meerdere concurrenten lagen op de loer maar op de laatste wedstrijddag werd de 3e plaats zeker gesteld. Eind januari werd thuis voor de beker op een zeer slechte grasmat verloren van Vitesse en voor Europees voetbal waren we al in november door Lausanne Sports uitgeschakeld Het probleem met de grasmat in de ArenA kon gelukkig opgelost worden. Het 2e elftal heeft op 14 mei het landskampioenschap behaald door een 0-3 overwinning op concurrent FC Utrecht. Deze laatste wedstrijd moest door een van beide teams gewonnen wor den om PSV op de ranglijst te passeren.Voor ruim 8000 toeschouwers kwam ons 2e elftal al bin nen 6 minuten op een 0-2 voorsprong; vanwege files zullen velen deze doelpunten gemist hebben. Een goede prestatie van dit jonge elftal. Bij de jeugd viel dit seizoen geen landskampioenschap te vieren; wel werd de finale bereikt door de C-l junioren, dus 2e van Nederland; kampioen van hun afdeling werden de C-l, de C-2 en de D-2. 3

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 5