als voorbeeld dat als één van de zittende bestuursleden ziek zou worden men enige mate van flexibiliteit moet kunnen hebben waarop M. van Praag adviseert dat men dan de toevoeging "zwaar wegende redenen" maakt. Inzake art. bijzonder aandeel: A. van Os, dit percentage moet zo hoog mogelijk zijn, dus uit de gestelde voorbeelden wordt gekozen voor vier/vijfde. In de volgende ledenraadsvergadering zal men de vernieuwde statuten tonen voordat het naar de drukkerij gaat. M. van Praag wil graag weten of de ledenraad zich al heeft bezig gehouden met de opvolging van de penningmeester. A. Smolders geeft aan dat men met de beoogde kandidaat op het probleem is gestuit dat deze, i.v.m. aanvaarden van een nieuwe functie, te weinig tijd kon vrijmaken voor deze functie van penningmeester. Daar dit probleem zich recentelijk heeft aangediend is er nog geen actie ondernomen om naar een andere kandidaat te zoeken. A. van Os zegt graag te willen bemiddelen maar E. vanThijn vraagt hem nog even te wachten daar er enkele eisen van de beoogde kandidaat zijn die men nog niet kan inwilligen. M. van Praag zet uiteen dat zijn opmerking omtrent Cru/ff als nieuwe voorzitter van Ajax uit zijn verband is gehaald. Het is het ultieme recht van de ledenraad om een nieuwe voorzitter te benoemen. K. Nuninga geeft aan dat het Ie elftal een kwaliteitsinjectie heeft gehad omdat de huidige spelers groep kwalitatief niet voldoende in huis heeft voor de Champions League. Het 2e elftal is Kampioen geworden, A I is tweede geworden spelers doorgeschoven naar het 2e elftal i.v.m. opleiding/ontwikkeling A 2 tweede, B I tweede, B 2 is in de middenmoot geëindigd, C I is Kampioen geworden met veel goals maar is helaas geen kampioen van Nederland geworden, C 2 is Kampioen geworden, de D I is in de middenmoot geëindigd, D 2 is Kampioen geworden, E I tweede, Senioren I vierde, Senioren 2 zevende, Senioren 3 achtste en de veteranen zijn tweede geworden. Er zijn nieuwe contracten met jonge spelers afgesloten die een kans bij Ajax krijgen. Voor het scoutingsapparaat geldt hoe jonger hoe beter. Voor het nieuwe F- junioren team is een termijn van 2 jaar spelen voor Ajax afgesproken, ook op pedagogische gronden. Het functioneren van de Klankbordgroep loopt goed, I x per maand wordt er vergaderd. De senioren vallen onder L. Beenhakker en E. Ligthart is de spreekbuis van de senioren. E. Claus is weer geïntegreerd binnen Ajax. De leiders vallen onder C. van Eijden die momenteel de gesprekken met de leiders en reservelei ders voert. 40

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 42