4.Toelichting op actuele informatie Het FIOD onderzoek wordt toegelicht met als belangrijkste punt dat Ajax zelf actie zal onderne men indien het onderzoek ongegrond blijkt. In het nieuwe seizoen zal er voor Ajax een redelijke stijging van de TV rechten zijn. Er komt een strategische Internet partner voor de mainwebsite van Ajax. Wehkamp heeft een intentieverklaring ondertekend, hetgeen betekent dat binnen de internet- en catalogusverkoop van merchandising de negatieve bijdrage van Ajax Direct tot praktisch nihil zal worden teruggebracht. 5 juli wordt er door de FIFA een transferovereenkomst gepresenteerd. R. Mc Donald is de nieuwe trainer van Ajax Cape Town. John van 't Schip vertrekt naar FC Twente waar hij de functie van hoofdcoach zal gaan vervullen, zijn positie binnen Ajax zal niet worden opgevuld. Het seizoenkaarten resultaat is hetzelfde als vorig jaar. De K.N.V.B. heeft een Raad van Toezicht ingesteld, men gaat verder professionaliseren, de Directie van de K.N.V.B. zet een beleid uit. A. van Os treedt per oktober als bestuurslid van Ajax af en gaat zitting houden in de Raad van Toezicht sectiebestuur Betaald Voetbal K.N.V.B. 5. Mededelingen Bestuur Voorstel Statutenwijziging ledenraad: Inzake artikel aantal bestuursleden: "tenminste" 3 moet blijven staan. Inzake art. 20 termijn bestuursleden: na de termijnen moeten er mogelijkheden voor uitzonderin gen zijn. Inzake artikel bijzonder aandeel: twee/derde of vier/vijfde? Antwoord van het bestuur op deze vragen: Inzake artikel aantal bestuursleden: "tenminste"moet verwijderd worden, indien nodig zou men dit altijd weer kunnen wijzigen. Inzake art. 20 termijn bestuursleden: Het Bestuur is het hiermee niet eens omdat na een ambts termijn van 9 jaar men aan slijtage onderhevig is. De afspraak is 9 jaar aaneengesloten met de mogelijkheid om na een rustperiode weer opnieuw gevraagd te kunnen worden. E. vanThijn stelt 39

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 41