Notulen ledenraadvergadering d.d. 12 juni 2001 1. Opening Bericht van verhindering ontvangen van de leden H.Bijvank, M. Geestman, G. van Mourik, R.C. Ombre en L.M. van Wijk.Tevens bericht van verhindering ontvangen van de ere-leden j.H. Potharst en H.G.A.Timman en het directie-lid G.M. Holsheimer. De voorzitter heet allen welkom. Een speciaal woord van welkom richt de voorzitter tot de Technisch Directeur van AFC Ajax, Leo Beenhakker. 2. Ingekomen stukken Geen. 3.Vaststelling notulen ledenraadvergadering van 20 maart 2001 De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. 3 a. Uiteenzetting Leo Beenhakker De functie van Technisch Directeur Leo Beenhakker is nieuw en geadviseerd door de Commissie 2000 om de continuïteit van- en beleidsmatig- het voetbaltechnische gedeelte binnen Ajax te waarborgen. De taak van L. Beenhakker is het spelersbeleid spelersbestand te bewaken Zonder te beoordelen en/of te veroordelen worden er voorbeelden uit het verleden aangehaald van toendertijd legitieme technische aankopen die nu voor een overschot aan spelers zorgen. L. Beenhakker moet de komende jaren uitgangspunten gaan neerzetten, het aantal A - selectiespe lers moet naar beneden. De Jeugd moet een contract krijgen/ naar het eerste elftal gehaald worden indien zij in het bezit zijn van voldoende technische potentie volgens de Ajax normen, waarbij het binnen afzienbare tijd mogelijk spelen in Ajax I mede bepalend is. Het eerste elftal heeft een kwaliteitsinjectie ondergaan, er zijn drie jeugdspelers toegevoegd en men heeft nieuwe aankopen gedaan waarbij men ook let op de restwaarde van de aangekochte speler bij een eventueel vertrek. De markt om spelers te verkopen is klein daar Ajax hoge salaris normen hanteert. De andere BVO's zijn daar niet op berekend. Voor de scouting komen de accenten anders te liggen, men gaat zich nu meer richten op Nederland, België, Scandinavië en Oost-Europa binnen het UEFA verband. Een ander continent brengt tevens een ander speelschema met zich mee. De FIFA is bezig om een wereldwijd speel schema te ontwikkelen. 37

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 39