W. Schoevaart vraagt aandacht voor het 2e elftal waarna K. Nuninga de resultaten van alle elftal len tot heden memoreert; A. Kraan vermeldt dat J. Heitinga, S. Greene, W. Sneijder en K. Bechan hebben meegedaan met het 2e elftal en dat dit zeer goed is bevallen. 6. Rondvraag H.G.M. Blocks wil weten hoe het met de voortgang van het NIPO-onderzoek is. M. van Praag deelt mede dat de K.N.V.B. in de voorjaarsvergadering met een publieksbeleidsplan komt, een onafhankelijk onderzoek tussen de clubs en de supporters zelf. M. Geestman, bij monde van de heer Blocks, vraagt zich af hoe het contract van Adidas in ver houding met dat van Umbro staat. A. van Eijden legt de situatie uit onder vermelding dat de markt inmiddels gehalveerd is. Blocks vraagt zich af hoe het met het supportershome staat. Er is een afspraak voor volgende week tussen de supporters, de overheid en Ajax. Hoe staat het met het stappenplan? Dat is klaar, het wachten is op C. van Oevelen en E. Ligthart, die op hun beurt wachten op I.Trijbits. J. Leeuwendaal vraagt of het een optie is om je seizoenkaart per maand te betalen? Dit is niet nieuw, volgens A. van Eijden, maar er zijn meerdere tegen-argumenten,zoals de administratieve verwerking, de externe financiering, rente e.d. E. vanThijn meldt dat hij op de vergaderingen van 12-06-2001 en I 1-09-2001 niet aanwezig kan zijn.M. van Praag antwoordt dat de data gekoppeld aan andere vergaderingen zijn maar gaat onderzoeken of er iets aan te doen is. E. van Thijn spreekt zijn ongerustheid uit over het versche nen artikel in het N.R.C. van jongstleden zaterdag. Het artikel is voor een groot gedeelte te weerleggen maar de commotie er omheen is verontrustend. De aankondiging van de Arena dat er geen andere evenementen plaatsvinden in de Arena voedt de gedachte dat de Arena uitslui tend een Ajax-stadion is. A. van Os meldt dat de bouw van het stadion in volledig overleg is gegaan met de Gemeente Amsterdam, Directie Arena en Ajax en dat alle kanten zijn besproken; de cijfers in het artikel zijn niet correct, het stadion is binnen de begroting gerealiseerd en alles is met goedkeuring van de Gemeenteraad bewerkstelligd. Met het bouwen van het Transferium werd beoogd de grondwaarde van Amsterdam Zuid-Oost te verhogen. De heer Bosschieter komt terug op het verhaal Gronkjaer waarop door A. van Os de situatie uiteen word gezet; Ajax wilde Gronkjaer niet laten gaan, maar de transfer was niet tegen te hou den. M. van Praag voegt hieraan toe dat het niet netjes van de speler was achteraf zo te reageren terwijl tijdens de festiviteiten de sfeer opperbest was. Dat is niet Ajax-waardig. De heer van Dantzig vraagt of er aan de leden van het H.E.T. medische ondersteuning is toege zegd? K. Nuninga legt uit dat er een aantal voorbeelden voor ondersteuning aan de H.E.T. leden zijn gegeven. 35

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 37