Er is een afspraak gemaakt met het H.E.T. een groep van 24 clubs van hoofdklassers, Ie en 2e klassers in de regio door L. Beenhakker, A. van Eijden en K. Nuninga waarin is vastgelegd dat spelertjes van deze clubs vóór I mei doorAjax mogen worden uitgenodigd, dit is door andere BVO's pas na I mei; dit zal doorAjax zeer selectief moeten gebeuren. Ajax stelt daar o.a. tegen over dat er bij thuiswedstrijden van het Ie elftal een aantal H.E.T. leden kunnen worden uitgeno digd. De talentendagen werden bezocht door 1200 kinderen in de leeftijd van 6 tot 10/1 I jaar, waar van er 52 voor een tweede keer zijn uitgenodigd. R.C. Ombre zet vraagtekens bij de leeftijd 6 jaar, K. Nuninga antwoordt dat er volgend jaar een F-elftal word opgestart. R.C. Ombre vraagt zich af of je op zo een jonge leeftijd spelertjes moet halen, gaat dat niet ten koste van de vrolijkheid,komt het talent niet al teveel in een stramien? K. Nuninga zegt dat het niet de bedoeling is dat de kin deren al in een keurslijf komen te spelen en dat hun speelsheid bewaakt moet worden. H. Henrichs zegt dat als we met F-junioren beginnen,dat we I jr. lager gaan als ooit; zijn er richtlij nen en afspraken over hoe daar mee om te gaan? De afspraken hierover zijn niet bekend. H. Henrichs begrijpt dat je min of meer gedwongen wordt door de concurrentie, maar vindt dat als deze ontwikkeling zou leiden tot veel uitvallers, dit een slechte zaak is. K. Nuninga's antwoord hierop is dat begeleiding een zaak is van de opvoeder/trainer. Over het antwoord op H. Henrichs' vraag wat de selectieprocedure in deze is wordt navraag gedaan. Bij de afdeling Scouting Betaald Voetbal is Piet Keizer toegevoegd. De seniorenafdeling valt niet onder Opleidingen en staat op zichzelf, zij missen een klankbord; afgesproken is dat zij technisch gezien vallen onder L. Beenhakker en voor hun bestuurlijk niveau hebben zij E. Ligthart als aan spreekpunt, zij moeten zich weer onderdeel van Ajax voelen. J. Leeuwendaal vraagt zich af of de betaalde scouts niet beter kunnen gaan scouten buiten de club i.p.v. wedstrijden te bezoeken waar Ajax teams spelen. K. Nuninga is het hier niet mee eens, de Scouting verzet ongelooflijk veel werk. Was vroeger wellicht anders.De heer Oudendijk is ook het beeld van de scouting kwijt. K. Nuninga stelt voor L. Beenhakker uit te nodigen om e.e.a. toe te lichten. J. Leeuwendaal heeft niets gelezen over Ajax in Quatar, er is te weinig publiciteit over geweest.A. van Eijden is het eens met deze constatering, we moeten Ajax beter verkopen in de media, een goede verstandhouding nastreven, interne afspraken daarover maken,hij constateert wel een ver betering van de houding van de Telegraaf versus Ajax. K. Nuninga heeft een presentatie spelconcept bijgewoond waarin het heilige 3-4-3 werd omgebo gen naar 4-3-3, dit was verrassend, creatief en flexibel en wel altijd met drie aanvallers. J. Ronner van de Studiebegeleiding is na evaluatie van de begeleiding bij Feijenoord en P.S.V. ver sus die van Ajax tot de conclusie gekomen dat wij de Studiebegeleiding van Ajax moeten handha ven, men wil alleen van nu 56 scholen terug naar zo min mogelijk scholen maar in die keuze zijn de ouders vrij het zou, zeker vervoers-technisch, wel makkelijker zijn. 34

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 36