zich richt op de totale opleidingskosten, volgens richtlijnen van het land waar de speler naar toe gaat. C. van Oevelen heeft gelezen dat het wachten is op de eerste speler die deze transferovereen komst juridisch gaat aanvechten waarop A. van Eijden antwoordt dat het nationale arbeidsrecht bepalend blijft en dat er individueel misschien per half jaar opgezegd zou kunnen worden. H. Henrichs vraagt of een 2e contract dan nog die beschermende functie heeft waarop A. van Eijden meedeelt dat het 3 jaar onverbrekelijk blijft. C. van Oevelen vindt de transferperiode onduidelijk, Ajax is gebaat bij vaste transferperiodes, aldus A. van Eijden. Je moet je beleid hierop aanpassen, dit brengt rust voor de supporters en voor de selectie. A. van Eijden meldt dat B. Hosé bij de Graafschap, v.d. Ban bij Haarlem waarmee een technisch samenwerkingsverband is afgesloten )en Culina bij GBA zijn gaan spelen. K. Bobson kon naar Fortuna Sittard maar wilde liever bij Ajax 2e elftal blijven. M. Stekelenburg en B.Verbist beiden Al hebben een contract getekend. C. van Oevelen heeft gehoord dat Mokoena naar GBA gaat; dit klopt maar dat is nog niet defini tief. R.C. Ombre vraagt hoe de situatie met Haarlem is, het antwoord hierop is dat Haarlem autonoom blijft, dat er geen sprake is van een financiële bijdrage en dat Ajax spelers levert voor hun A-selectie. A. van Eijden vertelt over de halfjaarcijfers het volgende: Er is een klein batig saldo, er wordt gesuggereerd dat Ajax op te grote voet leeft en daar zit wel een kern van waarheid in, er wordt nu strak gebudgetteerd, het operationeel structureel resul taat moet het BEP Break Even Pointbereiken. Het aantal selectie spelers moet omlaag, het opvullen van vacatures wordt nauwkeurig bekeken.kosten worden onder de loep genomen.de inkomsten van de mailordering moeten van negatief naar minimaal 0. De heer Blocks meldt dat er meer tijd moet zijn tussen de vergadering van de financiële commis sie en vergadering van de ledenraad. In de volgende ledenraadsvergadering presenteren de heren Blocks en van Oevelen, in samenwerking met A. van Eijden, een voorstel werkwijze financiële commissie. A.van Eijden deelt mede dat PWC het sponsorcontract niet verlengt, dat Oad de nieuwe ver voerder wordt i.p.v. Oostenrijk, dat Garskamp blijft en dat het bestuur heeft besloten de contri butie met 5% te verhogen met welk voorstel de Ledenraad het eens is.C. van Oevelen vraagt zich af of dit te maken heeft met het kosten verhaal. Een van de redenen is dat er al 5 jaar geen contributieverhoging heeft plaatsgevonden. K. Nuninga doet verslag over het trainingskamp in Quatar hetgeen uitstekend is verlopen. 33

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 35