3.Vaststelling notulen ledenraadvergadering van 12 december 2000 De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. 4.Verkiezing Financïele Commissie Verkiezing van 3 leden van de Financïele Commissie. De heren Blocks,Timman en van Wijk stellen zich herkiesbaar. De drie herkiesbare leden worden herkozen. 5. Bestuursbeleid A.van Eijden wijst erop dat de verslaggeving van de media inzake de grasmat enigszins gekleurd is, de media zijn kritisch en ironisch terwijl de mat momenteel één van de betere is. De weg naar de Euroleague verloopt anders dan aanvankelijk werd verwacht. De structuur van de UEFA Cup wedstrijden zal veranderen, ook de topclubs uit de kleinere landen kunnen partici peren via een poolsysteem. Dit is aantrekkelijk, zowel sportief als financieel. De TV - rechten gaan verdeeld worden mede volgens een reputatie - coëfficiënt wat uiteraard gunstig is voor Ajax. aanzienlijke inkomstenverhoging Ajax heeft momenteel een beperkte inbreng bij het nieuwe medium Internet, aangezien Ajax een eigen Internetsite heeft. Ajax is momenteel in onderhandeling met een nieuwe strategische part ner waarbij geen grote bedragen worden geïnvesteerd maar waarbij wel direct winst kan worden gemaakt. J. Leeuwendaal vraagt of er met argusogen naar Feijenoord wordt gekeken? A. van Eijden antwoordt hierop dat dat niet zo is en dat Ajax verder is met zijn ontwikkeling.E. Ligthart vraagt zich af waar hij bij de strategische partner aan moet denken.A. van Eijden vertelt dat de strategische partner ook meteen partner van Ajax wordt. Het nieuwe transfersysteem houdt in dat: - Er opleidingsvergoedingen betaald zullen gaan worden voor spelers van 12 tot 23 jaar. - De contracten minimaal I en maximaal 5 jaar mogen duren. - Het nationale arbeidsrecht blijft gelden. - Het eerste contract, voor een speler van onder 23 jaar, niet mag worden opengebroken, tenzij beide partijen het eens zijn. De schade lijkt dus beperkt daar wij zelf opleiden. R..C. Ombre vraagt of 12 jaar juist is waarop A. van Eijden antwoordt dat men terug gaat kijken tot de leeftijd van 12 jaar bij welke club de speler zijn opleiding heeft gehad en aan de hand daar van vergoedingssommen aan clubs gaat betalen. C. van Oevelen vraagt of er bedragen vaststaan waarop A. van Eijden uitlegt dat men daarvan nog in afwachting is. Een van de opties is dat men 32

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 34