Nuninga: Door de Commissie 2000 is voorgesteld een Klankbordgroep in te stellen; er is gesproken met alle doelgroepen en de groep is nu samengesteld. Zitting hebben C.van Eijden (t.b.v. jeugdleiders) E.Ligthart (t.b.v. sen.afd.)T.Tielenburg (t.b.v stu- diebeg.).; alg.reserve is F.Andriese en H.Bijvank voert het secretariaat. Nuninga zelf is direct betrokken bij techn.zaken en scouting. Het is de bedoeling dat bovengenoemden met hun gesprekspartners lx per maand vergaderen en verslag uitbrengen aan Nuninga. Vervolgens wordt verslag gedaan van de resultaten en de stand van zaken van de diverse elftallen. Smolders deelt mede dat er vanuit de ledenraad behoefte is aan een overleg inzake technische zaken met het bestuurslid technische zaken. Dit overleg zou een aantal keren per jaar gevoerd moeten worden met een klein gezelschap bestaande uit de heren Schoenaker, Oudendijk en van Mourik. Nuninga staat hier huiverig tegenover; hij wil niet nog meer overlegstructuren hebben. Van Os begrijpt niet dat de ledenraad weer een commissie wil instellen terwijl men eerder het rapport van de Commissie 2000 onderstreepte dat als standpunt had om buiten de Financiële Commissie geen commissies meer in te stellen. Nuninga zal eerst een gesprek met de 3 voorgestelde heren hebben. Tielenburg heeft het gevoel dat de sfeer van de vergadering van dien aard is dat er niets con structiefs uitkomt; het Bestuur deelt zijn mening. A.van Os: Hij benadrukt dat Ajax in het verleden nooit zaken heeft gedaan met de makelaar die momenteel nadrukkelijk negatief in het nieuws is. M.van Praag: Het Bestuur heeft het gevoel dat de club weer goed begint te draaien; bestuurlijk ontvangt men op tijd voldoende informatie; met de technische staf wordt constructief en slagvaardig gewerkt hetgeen ook blijkt uit de notulen. Er wordt duidelijk aan het kostenaspect gewerkt. We merken ook dat de sfeer weer goed is. De voorzitter stelt dat hij niet lang meer deel zal uitmaken van het sectiebestuur; het gehele bestuur houdt op te bestaan; voortaan zal de profsectie door professionals worden geleid, daar boven komt een raad van toezicht. Maandelijks worden er gesprekken gevoerd met de F-side en dat verloopt in goede sfeer. Er is een concept tekst wijziging statuten aangeleverd bij het Bestuur. De tekst tenminste 3 leden zal moeten zijn 3 leden en de maximale termijn van besturen zal niet meer dan 9 jaren moeten zijn. Smolders merkt op dat een variant hierop is dat het een aaneengesloten periode moet zijn met de toevoeging dat bij een bijzondere omstandigheid hier een uitzondering op mogelijk zou moe ten zijn. 29

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 31