Notulen ledenraadsvergadering 12 december 2000 I. Opening Bericht van verhindering ontvangen van het lid T.Bogaard en van de ere-leden Potharst en Timman. Een speciaal woord van welkom richt de voorzitter tot de nieuwe ledenraadsleden de heren Van Dantzig, Geestman, Kisoor en Ligthart. De voorzitter deelt mede dat het bestuur teleurgesteld is over het feit dat een aantal dagen na de vorige ledenraadsvergadering in de Telegraaf in het stuk van Jaap de Groot melding wordt gemaakt over de in die vergadering gevoerde discussie omtrent de verschillende meningen van Bestuur/Directie inzake de Euroleague. Ook over het feit dat er binnenkort een artikel in het blad Quote verschijnt waarin meningen van ledenraadsleden over bestuursleden worden gegeven. De voorzitter wil weten welke garantie er kan worden gegeven m.b.t. het ophouden van het lek ken naar de pers. Smolders deelt mede dat hij geconfronteerd werd met de bewuste journalist die hem meldde wat de meningen van de ledenraadsleden zoal waren.Vandaag zou hem het artikel worden toege zonden maar hij heeft niets ontvangen; wel heeft de journalist een goede bron want veel zaken die genoemd werden klopten. Coronel is eveneens gebeld door de journalist die hem inside informatie wist te vertellen; hij heeft daar geen reactie op gegeven. VanThijn is van mening dat het begin van deze vergadering niet erg bemoedigend is voor de nieuwe leden en vindt dat het een dieptepunt is om over een nog niet verschenen artikel zo te spreken; hij vindt het geen pas geven om de hele vergadering hierover aan te spreken. De Groot voelt zich aangesproken over het artikel van zijn zoon in de Telegraaf hij zegt op te stappen als ledenraadslid omdat hij alle schijn ter bescherming van zijn zoon wil vermijden. Pogingen om hem op andere gedachten te brengen weerhouden De Groot niet de vergadering te verlaten. Van Wijk stelt dat het onvermijdelijk is dat er af en toe binnen Ajax iets gebeurt wat naar buiten komt; hij vindt dat er gediscussieerd moet blijven worden over zaken die er toe doen en dat niet gesteld moet worden dat er geen vertrouwen meer zou zijn. Als de ledenraad vindt dat het Bestuur het niet goed zou doen dan zal dat zeker gezegd worden maar dat is niet aan de orde hetgeen Smolders bevestigt. 27

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 29