Met betrekking tot de NV AFC Ajax kan de financiële commissie mededelen dat het afgelopen jaar geen besprekingen met de directeur en commissaris financiële zaken hebben plaatsgevonden. De reden hiervoor is gelegen in het feit dat door de AEX aan beursgenoteerde fondsen beper kingen worden opgelegd met betrekking tot het verstrekken van beursgevoelige informatie. Om hier een oplossing voor te vinden is het afgelopen jaar wel enige keren met de commissaris financiële zaken, de hr. van Os van gedachten gewisseld. Maar tot op heden zonder resultaat. In het kader van de Commissie 2000 is daarentegen voor het komende seizoen 2000/2001 over eengekomen met de Directie, Raad van Commissarissen en AEX binnen afzienbare tijd toch tot een structuur te komen, waarbij het mogelijk is om de financiële commissie adequaat inzicht te kunnen geven in het financiële beleid van de NV AFC Ajax. Zodra partijen deze structuur gefor maliseerd hebben en de statuten van de vereniging AFC Ajax daarop zijn aangepast zal de finan ciële commissie weer actief aan het overleg kunnen deelnemen. 8. Rondvraag J.Leeuwendaal heeft het moment stilte bij aanvang van de vergadering ter nagedachtenis aan de ons in het afgelopen seizoen ontvallen leden gemist. Dit zal straks plaatsvinden K.Vos spreekt zijn erkentelijkheid uit voor zijn benoeming tot werkend lid van de vereniging; voorts vraagt hij aan de technische staf voor te willen leggen om de spelers die na afloop van de wedstrijd langs de sponsors gaan ook een kort bezoek aan het ledenrestaurant te laten brengen. Het verzoek zal doorgegeven worden. K.KIeijn deelt mede dat hij aan Holsheimer voorgesteld heeft om van de activiteiten van het internationale jeugdprogramma voortaan een verslag in het jaarverslag op te nemen; akkoord. J.Janssen heeft in de vorige vergadering voorgesteld om de donateurs vanwege het 100-jarig bestaan van de vereniging te benoemen tot werkend lid. De voorzitter antwoordt dat dit overwogen is in het bestuur maar dat men zich hier niet mee kon verenigen. De reden is dat men dan iedereen over een kam scheert en dat het voor dona teurs die zich zelden laten zien onjuist zou zijn deze tot lid te benoemen. W.Wassenaar vraagt waarom de Commissie 2000 niet met leden heeft gesproken. Nuninga antwoordt dat er prioriteiten zijn gesteld, dat er 19 interviews zijn gehouden voorname lijk op het technische vlak. De voorzitter geeft aan welke zaken zoal zijn voorgesteld door de Commissie. E.van Thijn vult aan dat de essentie van het verhaal was dat de NV en de vereniging uit elkaar waren gegroeid en de aanbevelingen hier als een rode draad doorheen lopen. K.KIeijn stelt dat hij geen actiepunt heeft gehoord t.a.v. het aanstellen van een commercieel directeur. Dat is juist want dit betreft een beslissing van de Algemeen Directeur. G.van Mourik is van mening dat het bestuur en de evenementencommissie een groot compli- 25

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 27