in het seizoen 2001/2002; H.Otto is aldaar als trainer gedetacheerd. Met betrekking tot de discussie omtrent afkoopsommen bij doorlopende contracten kan men tot 30 oktober a.s. een voorstel bij het Europees Parlement indienen; vanuit de voetbalwereld wil men maar een voorstel ontvangen. Van Praag: Er wordt nog steeds gewerkt aan de totstandkoming van een tijdelijk supportershome; op dit moment verwacht men nog een te hoge bijdrage van Ajax. Sinds een maand komt lx per 14 dagen de Ajax Lifekrant uit. Euro League Vervolgens geeft Van Praag een uiteenzetting over de plannen voor de Euro League. De plannen hiertoe komen voort uit de vraag hoe de steeds groter wordende afstand tussen de clubs uit de kleinere en grotere landen in Europa kan worden teruggebracht. Er volgt een uitgebreide discussie over dit onderwerp. Ajax doet mee aan het onderzoek; bestuurlijk is nog geen standpunt over deze plannen ingenomen; er zal nog veel moeten worden onderzocht; ook het standpunt van de vereniging(ledenraad) zal ter harte moeten worden geno men. R.van Zoest Rob geeft aan dat zijn gezondheid nogal onevenwichtig is en dat hij bij keuze van zijn inspannin gen afwegingen moet maken; alles afwegende heeft hij besloten zijn plaats in de ledenraad ter beschikking te stellen. Toch wil hij niet nalaten te zeggen zich in de ledenraad vaak verbaasd en ook geergerd te hebben zoals aan het moment dat het rapport van de Commissie 2000 besproken zou worden en dat het Bestuur daar niet bij aanwezig mocht zijn. Hij vond dit ontluisterend. Procedures in voorvergaderingen waren zijns inziens niet Ajax-waardig, er werd niet genotuleerd, het ging iets te weinig over inhoud en teveel over personen. Aan de herstructurering van de ledenraad is weinig door de Commissie 2000 gedaan. Hij wijst op het feit dat een ledenraad binnen een vereniging een normaal iets is en binnen een NV niet. Met dit betoog wil Rob de ledenraad op scherp zetten. Het doel van de ledenraad moet zijns inziens zijn het bestuur kritisch te volgen maar tevens zullen de ledenraadsleden hun eigen func tioneren moeten bezien. Afscheid Vervolgens spreekt de voorzitter dankwoorden aan de vertrekkende ledenraadsleden Rob Been, Jan van Dijk en Rob van Zoest. Ook staat hij nog even stil bij het vertrek van Herman Bosschieter als leider van Ajax2 Tot slot spreekt hij zijn waardering uit voor de verrichte werkzaamheden van de vertrekkende bestuursleden Jaap Ellerbroek en Donald Feldmann. Beide heren bedanken het bestuur en de ledenraad in het door hen gestelde vertrouwen in de afgelopen 3 jaren. 20

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 22