4.Toelichting aktuele situatie Ellerbroek: Hij deelt mede dat de jubileumtoernooien voor A-en B-junioren vlekkeloos zijn verlopen en maakt de toernooicommissie hiervoor een compliment; het idee leeft om het toernooi jaarlijks te organiseren. Overigens hebben de nederlandse clubs goed gepresteerd. Zoals reeds gemeld zal Siemens binnenkort een contract tekenen als Partner. Coronel vraagt of dit konsekwenties heeft voor Sony; dat is niet het geval want Sony heeft geen bezwaar. Tevens stelt Coronel dat de Open Dag een matige belangstelling heeft opgeleverd en vraagt zich af of dit in deze vorm nog zin heeft. Ellerbroek is dit met hem eens, er zal nog een evaluatie plaatsvinden. Van Os: Er zijn contracten afgesloten met de fin P.Pasanen en met de jeugdspelers Greene en Seedorf. Er heeft een gesprek met de VU en de medische staf plaatsgevonden en besloten is om het con tract met de VU te verlengen. Arie Blekkenhorst zal Herman Bosschieter als leider van het 2e elftal opvolgen. Voorts is per I september Leo Beenhakker aangesteld als Technisch Directeur nadat gesprekken hadden plaatsgevonden met Arie van Eijden, Co Adriaanse en Kees Zwamborn. Smolders heeft een mailtje gehad van Van Zoest met de vraag wat de argumenten waren voor het aanstellen van Leo Beenhakker. Van Os antwoordt dat in de presentatie van Adriaanse duidelijk naar voren is gekomen wat er allemaal voor werk door hem verricht moest worden en duidelijk was dit ook voor het werk van Slop. Het Bestuur is tot de overtuiging gekomen dat Beenhakker de juiste man op de juiste plaats zou zijn en dat hij per I september reeds is aangesteld, ondanks het feit dat het stappen plan I januari als uiterste datum had gesteld; dat is alleen maar een goede zaak. De voorzitter verwijst nog even naar het door Adriaanse getoonde overzicht met aktiviteiten voor de Technisch directeur zoals organisatie, cultuur bewaken, mede bepalen transfers en aan sturen deelnemingen, scouting en medische staf. Timman vraagt of het failliet gaan van de spaanse club Merida nog konsekwenties heeft voor hun schuld aan ons. De penningmeester antwoordt dat er inmiddels een gedeelte van de vordering is ontvangen en dat de claim er nog steeds ligt. M.van Praag: I. Samen met anderen is hij aanwezig geweest bij de opening van het jeugdcomplex van Cape Town in Zuid-Afrika; Hans Bijvank, ook aldaar aanwezig tijdens zijn vakantie, zal de volgende ver gadering dia's tonen. 15

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 17