Uitgezocht wordt wat we kunnen doen met het samenbrengen van De Toekomst/ArenA; is ver huizing van de ene naar de andere lokatie mogelijk; er zijn inmiddels gesprekken geweest met wethouder Dales die in de ArenA en op De Toekomst samen met andere ambtenaren is rondge leid. Met name De Toekomst zag er zeer goed verzorgd uit en men was zeer onder de indruk. De Gemeente Amsterdam is er veel aan gelegen om de ArenA met Ajax samen een bolwerk voor de omgeving te laten zijn. Het zal de nodige tijd kosten om alle konsekwenties helder te krijgen. Aan onze jurist is opdracht gegeven om voor de 3 leden van de financiële commissie de z.g. "insi ders-regeling" van toepassing te laten zijn, zodat zij eerder van financiële zaken op de hoogte mogen worden gebracht. Wel zal een schriftelijke bevestiging van deze mogelijke toezegging moe ten worden ontvangen. De Europese Commissie heeft gezegd dat men een nieuw systeem bij transfers wil toepassen hetgeen inhoudt dat men de restantperiode van het contract met het salaris wil vermenigvuldi gen om zodoende tot een afkoopsom te komen. Na het Bosman-arrest is dit een 2e ernstige zaak voor de clubs uit de kleinere landen. De UEFA heeft net als bij het Bosman arrest te lang niets gedaan. Wat technische zaken betreft kunnen we tevreden zijn over de transfersom voor Verlaat; de scouting is druk bezig om spelers te zoeken voor een aantal posities; in sommige gevallen willen spelers wel naar een andere club maar zaakwaarnemers werken niet mee. Het trainingskamp verliep zeer positief, de stemming is goed en de samenwerking tussen trainers is optimaal. Ellerbroek Medegedeeld wordt dat er van sponsorzijde weinig commentaar is op de matige voetbalpresta ties in de afgelopen periode. Er bestaat goede kans dat er binnenkort een partner bijkomt. De eerste ervaringen met Adidas zijn goed, hun contact met onze hoofdsponsor ABN AMRO is zeer goed. Adidas is heel tevreden over de start van de verkoop van kleding. De jubileumtoernooien voor C en D/E junioren zijn uitstekend verlopen. In augustus zullen nog de internationale toernooien voor A- en B-junioren plaatsvinden. Been deelt mede welke ploegen er mee doen. Midden december zal er nog de erewedstrijd tegen Panathinaikos plaatsvinden. Er zijn in de afgelopen periode 29 personen tot werkend lid benoemd; wellicht volgen er nog een paar. Kraan stelt voor om M.Schröder hier aan toe te voegen waarmee men accoord gaat. Er zal nog publiciteit worden gegeven aan de komende jeugdtoernooien; op een daarvan is de Open Dag geïntegreerd. 12

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 14