NV; er zou alleen maar gesproken worden over het verlenen van rechten, maar ook bleek dat ook hiermee het opzetten van een website werd meegenomen. De grote clubs waaronder Ajax willen dit echter zelf doen. Nuninga vraagt of wij bij het meedoen aan de Atlantic League ons uit de vaderlandse competitie terugtrekken.Van Praag zegt dat dit inderdaad het geval is maar dat er wel een promotie en degradatie regeling komt. Coronel vraagt of wij in de huidige situatie wel mee zouden mogen doen; dat is inderdaad wel het geval aangezien wij founding member zijn welk recht in de toe komst kan vervallen. De voorzitter doet tevens verslag van de G 14 dit zijn clubs die bij elkaar zijn gekomen omdat de UEFA alleen met nationale bonden en niet met clubs wil praten. Door deze actie hebben clubs uit de Champions League thans veel hogere inkomsten dan voorheen het geval was. De G 14 heeft zichzelf inmiddels een officiële status gegeven en zal Thomas Kurth, afkomstig uit de UEFA, aanstellen als directeur. Samen met de UEFA zal onderzocht worden wat de inbreng van de clubs kan zijn. De communicatie van Ajax naar buiten moet professioneler; op tijdelijke basis van 3 maanden is H. Beijer aangesteld; hij zal een beleidsplan communicatie opstellen en daarna zal beslist worden of hij in dienst zal treden. Met de supporters hebben we op dit moment een goede verstandhouding; we zijn bezig met een supportershome en tevens wordt samen met hen bezien of de ArenA meer aankleding van Ajax kan krijgen. Nuninga heeft begrepen dat de supporters zich nog steeds sterk willen maken voor 2 zaken nl. het oude logo terug en weg met de strepen van Adidas op het shirt. Het Bestuur is bezig om te bezien of het toch niet mogelijk is om commissieleden, trainers en Lucky Ajax-leden toegang te verlenen tot de bestuurskamer; de plannen moeten verder worden uitgewerkt. Lucky Ajax zou dit zeer op prijs stellen. Op de vraag van Rob van Zoest wat er tegen het ledenrestaurant is antwoordt de voorzitter dat dit ooit een verzoek vanuit de ledenraad is geweest en dat dit dus onderling in de ledenraad moet worden besproken. Van Os Tot I oktober is Jeroen Slop interim Algemeen Directeur en heeft zeer veel werk; op zijn ver zoek zal het Bestuur hem zoveel mogelijk bijstaan; tot op heden verloopt dit uitstekend. De gesprekken met de O.R. zijn goed verlopen; het vertrek van Kales is toegelicht en het rapport van de Commissie 2000 is doorgesproken. Ook is duidelijk gemaakt hoe het Bestuur en de RvC er over denken. Ook in het managementteam is het rapport besproken in aanwezigheid van Arie van Eijden. I I

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 13