Nuninga vraagt of er nog spelers zullen worden aangetrokken. Medegedeeld wordt dat er op dit moment alleen onderhandelingen gaande zijn over de reeds genoemde finse speler. Coronel vraagt naar de stand van zaken omtrent de blessures; Machlas zal in september weer fit zijn, Dani over 4 weken en overTobiasen is niets te zeggen. De Groot vraagt of er nog een keeper wordt aangetrokken; Slop antwoordt dat Lobont 3 maanden geleden is gekocht. Vervolgens gaat de voorzitter over tot het uitreiken van de oorkonde aan Rinus Michels behorende bij het eerder aan hem verleende erelidmaatschap van de vereniging. 2. Mededelingen Bestuur De voorzitter deelt mede dat kort na de laatste ledenraadsvergadering het bestuur en de 2 externe leden van de RvC bij elkaar zijn gekomen en dat men tot de conclusie is gekomen dat het beter zou zijn om afscheid van de Algemeen Directeur te nemen. De belangrijkste redenen waren het uitermate grote gebrek aan communicatie, diverse zaken die het Bestuur uit de media moest vernemen en de te zakelijke uitingen naar buiten. Met Kales is hierover gesproken en tot de conclusie werd gekomen dat Ajax en Kales beter uit elkaar konden gaan. Omtrent de opvolging van Kales hebben we geluisterd naar de aanbevelingen in het rapport van de Commissie 2000 en werd dus gezocht naar iemand die wel communiceert, die goed ligt in de club, kennis van zaken en ook ingangen heeft. Besloten werd Arie van Eijden te vragen na verkregen toestemming van de voorzitter van het sectiebestuur KNVB. Na gesprek ken met de O.R., de directie en het management is besloten een voorstel te doen voor een contract van onbepaalde tijd. De voorzitter vraagt of de ledenraad zich kan verenigen met de gang van zaken, hetgeen inderdaad het geval is. Omdat van Eijden nog een aantal zaken bij de KNVB dient af te maken zal zijn dienstverband bij Ajax per I oktober a.s. ingaan. Het Bestuur denkt dat door deze aanstelling de verenigingsband weer behoorlijk aangehaald kan worden. Overigens heeft het Bestuur zeer veel respect voor de wijze waarop Kales zijn zaken heeft afgehandeld. Het Bestuur zal in de komende periode er alles aan doen om Jeroen Slop in de overbruggingsperiode terzijde te staan. Omtrent de plannen voor de Atlantic League is er een presentatie tot stand gekomen die u de volgende keer getoond zal worden; de betrokken clubs zullen hun nationale bonden infor meren, vervolgens zal de UEFA geinformeerd worden die zich bereid heeft getoond naar de plannen te willen luisteren. Voorts doet de voorzitter verslag van de vergadering van de Eredivisie NV: o.a. is besloten dat de naam KPN Telecompetitie veranderd zal worden in KPN Eredivisie hetgeen een bedrag van 10 miljoen oplevert; ook is gesproken over een joint-venture tussen KPN en Eredivisie 10

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 12