zijn in totaal dertien jongens ondergebracht. Het aannemen van buitenlandse spelers geschiedt bij Ajax altijd volgens de door Justitie en de Vreemdelingendienst vastgestelde normen. Het brengt echter toch wel een aantal problemen met zich mee, om bij het aan vragen van verblijfsvergunningen aan alle normen te voldoen. Dankzij de goede samenwerking met onze bedrijfsjurist, Ivo Trijbits, slagen we er toch vaak in om oplossin gen te vinden. Naast de nieuwe ontwikkeling met betrekking tot het toevoegen van de C - junioren aan de Professionele Jeugdopleiding, moet de samenwerking met een Amsterdamse school, De Open Schoolgemeenschap Bijlmer, genoemd worden.Deze ontwikkeling hangt nauw samen met de opvolging van ondergetekende als Coördinator van de Sociaal Maatschappelijke Begeleiding. In de eerste plaats is het om organisatorische redenen uit stekend om met zo min mogelijk scholen te moeten onderhandelen om faciliteiten voor onze spelers te verkrijgen. De samenwerking met een school, voornamelijk voor onze Amsterdamse spelers is daarom wenselijk.Vervolgens is het belangrijk om op deze school één functionaris te hebben, die deze samenwerking vorm geeft en tenslotte zou het optimaal werken als deze docent ook bij Ajax de coördinatie voor zijn rekening zou nemen. Daarmee zijn twee vliegen in een klap geslagen, en is de opvolging van de huidige Coördinator verzekerd. De besprekingen binnen Ajax over deze nieuwe ontwikkeling met de Directeur van De Toekomst, Gerard Holsheimer, de Financieel Directeur Jeroen Slop en de Studie - en Begeleidingscommissie en de uitkomsten van dat overleg geven alle ruimte tot optimisme voor een goede ontwikkeling in de Toekomst. Ook de besprekingen met de Directie van De Open Scholengemeenschap Bijlmer en onze nieuwe functionaris, de heer Jur Ronner verliepen in een zeer positieve sfeer, zodat van die zijde alleen maar goede samenwerking te verwachten valt. Zo langzamerhand aan het einde gekomen van dit jaarverslag realiseer ik mij, dat veel niet aan de orde gekomen is, maar dat zijn allemaal punten, die ook in vorige jaren aan de orde zijn geweest en die behoren tot de routine van alle dag. Rest mij te zeggen, dat ik met de nodige weemoed afscheid heb genomen van mijn taak als Coördinator van de Begeleidingscommissie. Zeker van de collega's waar ik al die jaren voortreffelijk mee heb samengewerkt: - de nieuwe voorzitter van de commissie Dick Karremans, - Ton Tielenburg, waarmee ik o.a. samen het "Gastgezinnenproject" mee heb mogen opzetten, - Jaap Tielenburg met zijn altijd, en vaak op het juiste moment, relativerende en verstandi ge adviezen, - en de laatste periode een nieuw lid van de commissie Rob Ombre, die veel belooft voor de toekomst. Veel dank ook voor de voortreffelijke medewerking en zijn feed-back aan Nico Steur, als mede aan Shoaib Hameed met zijn snelle afhandeling van de financiële zaken. 58

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2000 | | pagina 60