ALGEMEEN Vanzelfsprekend werd veel aandacht besteed aan het honderdjarig bestaan van de vereni ging hetgeen bestond uit diverse activiteiten welke aanvingen op 17 maart met een Oudejaarsavond gevolgt door een Nieuwjaarsconcert op 18 maart 2000, de dag waarop we exact 100 jaren bestaan. Niet onvermeld mag blijven de schitterende Ajax-revue die maar liefst 3 avonden werd opgevoerd. Hieraan werd deelgenomen door leden en perso neelsleden en onder leiding van een paar professionals werd iets fantastisch neergezet; van de revue is een videoband uitgebracht. Een overzicht van de alle activiteiten vindt u verderop in dit verslag Tot december 1999 draaide ons I e elftal goed mee in de kompetitie en ook in het UEFA-cuptoernooi; in december werd achtereenvolgens verloren van RKC, Real Mallorca en PSV en gelijkgespeeld tegen De Graafschap; dat bracht ons op achterstand in de kom petitie en voor Europees voetbal betekende dit uitschakeling. Direct na de winterstop werd voor de beker verloren van Roda JC en omdat goede en slechte resultaten zich in de kompetitie afwisselden, kon uiteindelijk een plaats voor Europees voetbal ter nauwer- nood zeker worden gesteld. Op 15 maart speelde Ajax thuis in een klassieke outfit tegen FC Twente; geluk bracht het zeker niet, er werd met 0-1 verloren. Ook gedurende dit seizoen kregen we te maken met een trainerswisseling; in maart 2000 verliet Jan Wouters onze club en Hans Westerhof nam zijn taak voor de rest van het seizoen over. Het ontslag van Wouters deed ons bestuurslid Henrichs besluiten zijn functie als bestu- rslid technische zaken neer te leggen. Bij de jeugd viel dit keer geen landskampioenschap te vieren; kampioen van hun afdeling werden de A-2, de D-1 en D-2. Na de laatste thuiswedstrijd werd afscheid genomen van super Ajacied Bob Haarms; het wordt een afscheid in stijl; het mooiste kado dat hij mocht ontvangen was het erelidma- tschap van Ajax. Tijdens de Oudejaarsviering werd Rinus Michels benoemd tot erelid, terwijl Wim Heisterkamp, Cor van Eijden.Teun Bogaard en Leo van Wijk benoemd werden tot lid van verdienste. Deze eer kwam ook Dick de Groot toe bij de viering van zijn 25 jarig trai nerschap bij Ajax. Op 27 september 1999 is er een buitengewone algemene vergadering van aandeelhou ders gehouden waarbij als enig agendapunt werd opgevoerd de voorgenomen benoeming van twee leden van de Raad van Commissarissen t.w. de heren S.van Loon en J.de Mol. De heren worden benoemd, en er blijken geen bezwaren tegen de benoeming te zijn.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2000 | | pagina 5