Veel spelers van de Al selectie hebben hun studie, met toestemming van hun ouders op een laag pitje gezet met als gevolg dat voor hen de studiebegeleiding niet belangrijk meer werd. Deze jongens volgden dan of helemaal geen onderwijs meer of ze "studeerden"aan een MBO school met een parttime opleiding. Deze scholen hebben weinig of geen ruim te tot faciliteiten voor de training, zodat de spelers dan maar de keuze maken om te gaan spijbelen. Deze spelers hebben dus, met hun ouders, een verkeerde schoolkeuze gemaakt! Hoog tijd om in verband hiermee het beleid om te buigen. Veel jongens krijgen geen contract en staan aan het eind van de rit zonder een goed afgesloten opleiding met lege handen. Er wordt in ieder geval van deze spelers geëist, dat ze een voor hen passende opleiding of cursus gaan volgen. De Begeleidingscommissie is, om tot een oplossing van het schoolprobleem te komen, o.a. in contact getreden met de overkoepelende directie van de MBO scholen in Amsterdam om in ieder geval hiervoor een oplossing te vinden. Het voert te ver om een en ander hier uitvoerig uit de doeken te doen, maar naar het zich laat aanzien, zal gezien de medewerking van deze directie,in de nabije toekomst een ander beleid gevoerd gaan worden. Extra probleem is hier, dat het verzuim van onze spelers door deze scholen pas in een laat stadium geconstateerd en aan ons gemeld wordt, waardoor de Dagelijkse Leiding van onze studiebegeleiding niet adequaat kan reageren. Het vervoer van al onze spelers naar de Toekomst blijft altijd een onderwerp van grote zorg, waarbij opgemerkt dient te worden, dat het bedrijf dat onze jongens dagelijks ver voert dit tot tevredenheid uitvoert. De verkeersproblematiek heden ten dage denk b.v. aan de files op de wegen de grote afstanden waarover de jongens soms vervoerd moe ten worden, de soms veranderde schoolroosters in de loop van het jaar, de weersom standigheden, de onzorgvuldigheid van sommige spelers ten aanzien van hun veranderde omstandigheden en dit lijstje is nog wel aan te vullen en een ieder begrijpt, dat op dit gebied veel werk wordt verzet en dat de samenwerking met Garskamp Personenvervoer en Ajax heel optimaal moet verlopen. En zo gaat dat ook! Het docentenbestand is afgelopen jaar constant gebleven en dat zal dit komende jaar ook wel het geval zijn, ondanks dat de C - junioren het komende seizoen deel uit gaan maken van de professionele opleiding. Hiervoor zijn lokaliteiten beschikbaar, aangezien er op De Toekomst ruimte is ontstaan door het vertrek van een deel van de Supportersvereniging naar lokaliteiten op de Arena. Onze gastgezinnen vormen een zeer kostbaar bestand van onze Jeugdopleiding. Wat deze mensen voor Ajax doen kan alleen maar zeer hogelijk gewaardeerd worden. Het is niet doenlijk om hiervan op deze plaats verslag te doen, daarom volstaat de opsteller van dit verslag met zijn bijzondere dank uit te spreken voor alles wat deze mensen, niet alleen voor Ajax, maar vooral ook voor de buitenlandse jonge spelers doen! Jongens met een volkomen andere culturele achtergrond opvangen en begeleiden bij hun integratie in Nederland en de voetbalcultuur van Ajax....Hulde! Er zijn op dit ogenblik elf gastgezinnen, die op "non-profit" basis functioneren. En daar 57

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2000 | | pagina 59