Zaterdag 18 maart werd het eeuwfeest met veel grandeur gehouden in het Concert gebouw. Voor het jubileumconcert door het Nederlands Philharmonisch Orkest werden gasten uit binnen - en buitenland uitgenodigd. Na afloop van het concert was er een "bewegend" feest in alle gangen van het concertgebouw. Voor een ieder was er wat wils op het gebied van entertainment en bestond de gelegenheid om bij te praten en herinne ringen op te halen. Project manager van dit evenement was Jan Buskermolen. De volgende dag, zondag 19 maart, vond, voorafgaand aan de competitiewedstrijd tegen FC Twente, de vernissage van het jubileumboek plaats op ons sportcomplex "De Toekomst". Het eerste exemplaar van dit fraaie boek werd door auteur Rob van Zoest uitgereikt aan voorzitter Michael van Praag. De eindverantwoordelijkheid van dit project was in handen van Thijs Lindeman die daarbij terzijde werd gestaan door Jan Buskermolen. In navolging van de viering van vijftig jaar Ajax stond ook ditmaal weer een revue op het programma. Maandenlang werd er intensief gerepeteerd door de vele talenten vanuit de boezem van de vereniging. Zowel verenigingsmensen als professionals hadden zich hier voor aangemeld. Drie dagen lang verzorgden zij topamusement in het auditorium van de RAI Amsterdam. Een zeer geslaagd onderdeel van de viering. Project manager van de "Ajax Musivue" was Simone Freling. Het belangrijkste deel van de activiteiten bestaat uit toernooien voor alle leeftijds-cate- goriëen. Inmiddels zijn de toernooien voor de amateurs en voor de D - en C junioren met succes afgewerkt. De organisatie was in handen van de zeer ervaren toernooicom- missie onder leiding van Floris Thoolen. De festiviteiten lopen ook in het voetbalseizoen 2000 2001 door o.a. toernooien voor de A - en B junioren en een afsluitende activiteit in de Amsterdam ArenA aan het einde van het jaar. De commissie wil graag alle mensen bedanken die hebben bijgedragen aan de viering van het honderd jarig bestaan van onze vereniging. JAARVERSLAG STUDIE- EN BEGELEIDINGSCOMMISSIE Het afgelopen jaar kenmerkte zich door een aantal nieuwe ontwikkelingen, benevens een verder consolidatie met betrekking tot de opvang van onze buitenlandse jongere spelers. Zoals gewoonlijk werd er aan het begin van het seizoen 1999-2000 zeer veel tijd besteed aan het oplossen van de studieproblemen. Met name waar het gaat om de medewerking van de scholen om de jongens allemaal op tijd op de trainingen te krijgen, zijn er nogal wat voetangels en klemmen op te ruimen. Uiteindelijk zijn de meeste moeilijkheden prima opgelost, al blijft het wel steeds opletten en erbij blijven. Een aantal spelers loopt op school de kantjes eraf en dan is de school uiteraard steeds minder bereid om faciliteiten te verlenen. Sancties op het gebied van de voetbalactivitei ten van zo'n speler lijkt de enige remedie daartegen! 56

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2000 | | pagina 58