Het vorig seizoen behaalde ons Ie elftal nog de dubbel; het seizoen 1998/1999 prolongeerden wij het winnen van de beker; wederom werd gespeeld in Rotterdam, dit keer tegen Fortuna Sittard; helaas was er voor onze supporters weer de verplichte treincombi afgekondigd zodat slechts 7000 Ajax-aanhangers de finale konden bijwonen. De competitie verliep voor ons bijzonder slecht en een zesde plaats is feitelijk ver beneden onze stand. Voor aanvang van de competitie deed de kwestie rond Frank en Ronald de Boer de voorbereiding beslist geen goed. De Champions League-wedstrijden brachten ook niet wat wij gedacht hadden; uiteindelijk eindigden we als laatste in de toch niet bijster sterke poule. Halverwege de competitie werd directeur Betaald Voetbal Morten Olsen opgevolgd door de trainer van het 2e elftal Jan Wouters. Tijdens de voorbereiding van de 2e helft van de competitie vertrokken uiteindelijk Frank en Ronald alsnog naar FC Barcelona. Het 2e elftal had tot 6 wedstrijden voor het einde nog uitzicht op het kampioenschap Twee nederlagen thuis tegen NAC en Vitesse deden Ajax uiteindelijk de das om. Bij de jeugd viel dit keer het landskampioenschap te vieren van de C-l junioren. Verdere kampioenen waren de A-2, B-1D-1D-2 en E-1 Vermeldingswaardig is zeker het winnen van de KNVB-beker door deA-l junioren. Het zaterdag-1 elftal liet helaas de kans op promotie naar de hoogste klasse liggen door het promotie/degradatie duel te verliezen. Het was voorts het eerste volle seizoen van onze beursnotering. De koers van het aandeel AFC AJAX zakte naar de fl. 16,00 maar zou uiteindelijk aan het einde van het seizoen de fl. 25,00 weer benaderen. De laatste jaren waren we gewend geraakt aan personele uitbreiding. Deze keer veranderde er ook behoorlijk wat aan de top. Op I december 1998 trad als financieel directeur Jeroen Slop in dienst. Voorts gaf Algemeen Directeur Maarten Oldenhof te kennen dat hij aan een nieuwe uitdaging toe was en verliet Ajax per I januari 1999. Hij werd op I februari opgevolgd door Frank Kales. Ook dit jaar werd er van spelers afscheid genomen; op het veld gebeurde dit bij de laatste thuiswedstrijd met Jari Litmanen en Danny Blind. In een later stadium zal dit ook met de anderen gebeuren zoals o.a. Edwin van der Sar. Met veel genoegen kunnen we terug kijken op de erewedstrijd van Johan Cruyff. Alle spelers die ooit voor Ajax actief waren in een finale europacup, wereldbeker of supercup werden voor deze avond opgeroepen en velen gaven gehoor hieraan. Het werd een onvergetelijke avond. De volgende leden ontvielen ons in het afgelopen verenigingsjaar: 3

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1999 | | pagina 5