Op de vraag van Schoenaker of er in Nederland geen talent is, wordt geantwoord dat scouts hier zeker actief blijven. Het is de bedoeling dat de beste talenten uit het buitenland hier een kans krijgen, maar dat ook het niveau in het buitenland omhoog gaat. Het zal zeker niet de bedoeling zijn dat er alleen maar buitenlanders in het team staan. Henrichs stelt dat talenten slechts in een paar landen over de hele wereld voorkomen. Als je in de top wilt spelen zul je overal moeten kijken. Gesteld kan worden dat doorstroming van I fi speler per seizoen vanuit de eigen jeugd niet meer voldoende is, dus moet er ook doorstroming komen vanuit het buitenland maar dan wel zelf opgeleid. Tot slot deelt Oldenhof mede dat Ajax sinds kort een ondernemingsraad heeft die bestaat uit de volgende personen. Daan van der Burg, Frank van Deursen, Pirn van Dord, Erik van Leeuwen, Richard Wilhelm, Jeroen Jaring en Dick de Groot. De voorzitter neemt vervolgens afscheid van ledenraadleden Neefjes, Leeser, Buskermolen en Waas die afscheid (moeten) nemen van de ledenraad. Hij dankt hen allen voor hun enorme inzet in de afgelopen jaren. I IRondvraag Van Eijden vraagt hoe de technische ondersteuning van Ajax bij de buitenlandse projecten is. Oldenhof antwoordt dat we op zoek zijn naar een manager voetbalscholen voor het buiten land. De Groot merkt op dat zijn opmerking over het technisch beleid niet persoonlijk bedoeld is. Als oud-voetballers maakt men zich slechts zorgen. Op de vraag van Nuninga of er plannen zijn met Blind nadat hij gestopt is wordt geantwoord dat er ideeën zijn. De vraag over doping kan beantwoord worden dat er regelmatig bij wedstrijden in het Betaald Voetbal controles worden uitgevoerd, ook bij Ajax. De grasmat zal na Winter Wonderland wederom vervangen dienen te worden. Er worden constant proeven genomen om tot een permanente oplossing te komen. Schoevaart besluit met de opmerking dat het Ajax I weliswaar momenteel niet zo goed gaat, maar dat we toch iedereen binnen Ajax moeten bedanken voor hun inzet en dat we allen hopen volgend jaar weer Champions League te kunnen spelen. Vastgesteld in de vergadering van 26 januari 1999 Amsterdam, 13 januari 1999 M. van Praag G.M. Holsheimer Voorzitter Notulist 18

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1999 | | pagina 20