Over Ajax 2 valt weinig mede te delen. Er zijn door de vele afgelastingen slechts 6 wedstrijden gespeeld en doordat gekozen is voor deelname aan een groot internationaal toernooi wordt niet deelgenomen aan het KNVB bekertoernooi. Ajax I heeft een matige voorbereiding gekend mede door de affaire "de Boertjes". Momenteel wordt er teleurstellend gepresteerd. Er wordt van alles aan gedaan om het tij te keren. Schoevaart is van mening dat het opstellen van Hoekstra als linksachter een vreemde zaak is. Voorts vindt hij het merkwaardig dat er overal wedstrijden worden gespeeld en dat het veld van Ajax 2 altijd wordt afgekeurd. Henrichs vraagt wat de vergadering vindt van het Ie elftal. Been valt de enorme blessuregolf op. Coronel begrijpt niets van bepaalde opstellingen en denkt dat de trainer de weg kwijt is. Nuninga ziet op het middenveld teveel identieke spelers en mist een Litmanen. De verdedigers Mensah en Melchiot zijn aanvallend zwak waarbij natuurlijk Tobiasen wordt gemist. Voorts vindt hij het rendement van Kinkladze en Hoekstra matig. Op de vraag van Andriese of aan F. de Boer concessies zijn gedaan ten aanzien van de linksbackpositie wordt geantwoord dat de trainer nog altijd de opstelling bepaalt. De Groot vindt het vreemd dat spelers als Arveladze, Benni.Oliseh en Babangida allemaal minder presteren dan vorig jaar. Van Wijk ziet geen team meer en vraagt zich af of de trainer de vonk niet meer kan overbrengen. Tot slot van de discussie meldt Henrichs dat het contact tussen de trainer en het bestuur goed is, maar dat de coach zijn eigen verantwoordelijkheid heeft. Het vorig seizoen werd met hetzelfde team de titel en de beker gewonnen. Momenteel is het team wel een punt van zorg. M. van Praag: De voorzitter meldt dat het Bestuur al geruime tijd op zoek is naar een tweetal kandida ten voor de Raad van Commissarissen. Inmiddels zijn er een paar kandidaten die nog enige bedenktijd hebben gevraagd. Aangaande de veiligheid in het eigen stadion hebben we een goed jaar gehad. Behoudens dan de incidenten tijdens de bekerfinale in Rotterdam. De na viteit van de KNVB is hier mede schuldig aan geweest. Er is een sfeerteam, waar supporters deel van uit maken, aangesteld en evenzo een vakkenraad, welke af en toe bij elkaar zal komen om te bezien wat er voor verbetering vatbaar is.Voorts is het Bestuur tevreden over de professionals binnen Ajax. Zoals bekend is Ajax pilotclub ten aanzien van de persoonsgebonden club- card. Het niet meer overdraagbaar zijn van de card is een probleem. Over deze kwestie vindt nog steeds overleg plaats. Op de vraag van Van Wijk of de opgelegde stadionverboden worden geëffectueerd antwoordt de voorzitter dat dit voor 95 het geval is. 16 H. Henrichs:

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1999 | | pagina 18