61 STUDIE- EN BEGELEIDINGSCOMMISSIE d Het afgelopen jaar heeft de Studie- en Begeleidingscommissie getracht de haar toevertrouwde taken weer met de nodige zorg uit te voeren. Het is zo langzamerhand wel bij een ieder n bekend waar de verantwoordelijkheden van de commissie in eerste aanzet liggen. De Studiebegeleiding heeft, gezien de schoolresultaten van de spelers prima gefunctioneerd. Konden we in het voorlaatste seizoen melden dat 87 van onze jeugd uit de professionele 1 opleiding was overgegaan naar een volgend leerjaar, of was geslaagd voor enig examen, het seizoen 1996/1997 was dat zelfs 90 Het afgelopen seizoen was dat iets 'minder', namelijk 84 Een zeer hoog percentage, als we bedenken, dat al onze jongens hun studie met een vol trainingsprogramma moeten combineren. De dagelijkse leiding onderging een wijziging. Charlotte Tabak kon haar drukke werkzaamheden en de verzorging van haar jonge kinderen niet meer met het werk bij Ajax verenigen.Wij bedanken haar voor het vele werk, dat ze voor de studiebegeleiding heeft verricht. Haar taak is overgenomen door Loes Fruyt, die al bij de studiebegeleiding betrokken was. Zij weet dus wat er van haar verwacht wordt. Onze gastgezinnen zijn we wederom zeer veel dank verschuldigd. Er zijn twee nieuwe spelers bij een gastgezin ondergebracht.Twee andere spelers zijn uit het gastgezin vertrokken. Een is op zichzelf gaan wonen en de ander heeft een contract bij een andere BVO. Het contact tussen het gastgezin en deze spelers is nog steeds bijzonder hecht. Nog altijd is er veel overleg nodig met allerlei instanties over onze buitenlandse talenten. De Immigratie en Naturalisatiedienst (IND) en de Vreemdelingendienst, zowel als het ministerie van Justitie worden veelvuldig door ons benaderd. Daarbij kan de kundige hulp van onze jurist IvoTrijbits absoluut niet gemist worden. Ook de contacten met andere "professionals' van Ajax, zoals Nico Steur, David Endt en Gerard Holsheimer verlopen uitstekend. De samenwerking met Hans Westerhof en bestuurslid voor Jeugd- en Amateurzaken Donald Feldmann is eveneens bijzonder goed.Wie zou ook anders verwachten...! e De komende periode zal gekenmerkt worden door een aantal nieuwe projecten en ontwikkelingen op het gebied van de opleiding, alsmede de sociaal-maatschappelijke begeleiding van de spelers, daarbij behoort een nog verdergaande professionalisering door te trachten om van onze professionele jeugdopleiding een officieel erkende beroepsopleiding te maken. Ook ligt het in onze bedoeling om het aantal gastgezinnen uit te breiden. Kortom er blijft veel werk aan de winkel. Rest de Studie- en Begeleidingscommissie, die ook dit jaar werd gevormd door D. Karremans.J. Tielenburg,T.Tielenburg en I.Waas, aan alle Ajacieden een sportief succesvol seizoen toe te wensen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1998 | | pagina 63