ALGEMEEN Na een iets minder succesvol verlopen seizoen 1996/1997 heeft onze vereniging nu weer een seizoen achter de rug met zeer aansprekende resultaten. Het tweede seizoen in de ArenA, waarin wij gewend zijn geraakt aan het feit dat de grasmat een aantal keren per seizoen dient te worden vernieuwd, heeft het Ie elftal onder de nieuwe leiding van Directeur Betaald Voetbal Morten Olsen een uitstekend resultaat neergezet. Sinds de invoering van het betaald voetbal werden er slechts in twee seizoenen (1971/1972 en 1994/1995) en omgerekend in vergelijkbare situatie, meer punten behaald dan in dit seizoen. Op het moment dat het kampioenschap werd behaald waren er nog 5 wedstrijden te gaan; echt feestelijk gebeurde dat niet, want Ajax speelde niet op het moment dat PSV uit verloor bij Sparta.Voor aanvang van de uitwedstrijd te Groningen werd de kampioensschaal in ontvangst genomen. Na de wedstrijd volgde een uitstekend georganiseerde huldiging op de plaats waar het voormalige Ajax stadion had gestaan. Een ander sportief hoogtepunt was de bekerfinale waar met liefst 5-0 werd gewonnen van PSV. De finale werd zoals gebruikelijk gespeeld te Rotterdam, in een matig gevulde Kuip en werd helaas ontsierd door het idioot gedrag van een aantal supporters. In de strijd om de UEFA cup werd de kwartfinale bereikt waarin Ajax het eigenlijk in de thuiswedstrijd tegen Spartak Moskou liet afweten, hetgeen uitschakeling tot gevolg had. Voor de zevende achtereenvolgende keer landstitels voor A-I en B-I junioren, dit seizoen voor de eerste keer onder leiding van de nieuwe Directeur Opleidingen, Hans Westerhof. Niet onvermeld dient de prestatie van de A-2 te blijven. Zij behaalden een soort officieus landskampioenschap in een tweetal wedstrijden tegen Willem II A-1de kampioen van de andere reserve afdeling voor A-junioren. In september 1997 werd afscheid genomen van de bestuursleden Kraan en Coronel. Kraan diende zijn functie neer te leggen vanwege het bereiken van de leeftijdsgrens, waarbij men zich reglementair niet meer herkiesbaar kan stellen en Coronel vanwege het feit dat hij zijn functie als bestuurslid niet meer kon combineren met zijn werk. Aan beiden werd op 24 oktober 1997 een sfeervolle afscheidsreceptie aangeboden. Als nieuwe bestuursleden doen Jaap Ellerbroek en Donald Feldmann hun intrede. Ellerbroek volgt Coronel op, Henrichs neemt de functie van Kraan over en Feldmann de positie van Henrichs. Op 14 oktober 1997 werd het Ajax museum officieel geopend. Als manager voor het museum werd aangesteld ons aller bekende Thijs Lindeman. Het museum is dagelijks opengesteld voor publiek en hier wordt goed gebruik van gemaakt. De besturen van Ajax en Feyenoord kwamen, naar aanleiding van het incident tussen beide supportersgroeperingen in Beverwijk, overeen om dit seizoen geen supporters mee te nemen naar de onderlinge uitwedstrijden. Achteraf bekeken zeker een goed besluit, gezien de verwikkelingen in Rotterdam rondom de finale van de Amstel Cup. Gedurende het seizoen heeft er binnen de vereniging een historische gebeurtenis plaatsgevonden. Op 16 februari 1998 was de voltallige ledenraad 's morgens bij elkaar gekomen voor een vergadering waarbij als enig agendapunt aan de orde kwam voor de AFC Ajax een beursnotering op de Amsterdamsche Effectenbeurs aan te vragen. 3

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1998 | | pagina 5