C.J. Boot J.J. Jager H.Heyt 56 AMATEUR- SENIORENVOETBAL De elftalcommissie amateur-seniorenvoetbal zag er per I juli 1997 als volgt uit: - leider Ie zaterdagelftal - leider 2de zaterdagelftal - leider 3de zaterdagelftal A.L. van Zoest F. Grootenboer A.R. Been - leider 3de wedstrijd.secr. (wnd) J. Leeuwendaal W.W. Heisterkamp - leider 4de zaterdagelftal - wedstrijdsecretaris Trainers: - trainer zaterdag I - trainer zaterdag 2 en 3 - trainer zaterdag 4 H. Buskermolen AJAX I Nog voor er dit jaar één bal was getrapt, was er bij de zaterdag I al een wijziging te noteren. Fysiotherapeut Paul van Helvert ging naar de jeugd en in zijn plaats kwam Peter Hoogland. De voorbereiding op het nieuwe seizoen zag er dit jaar bijzonder chaotisch uit en dat werd veroorzaakt door de KNVB, die aan het begin van de competitie bekerwedstrijden in poule- vorm had georganiseerd, waarbij op geen enkele wijze rekening was gehouden met krachtsverhoudingen. Er was meer gelet op welke verenigingen in de buurt waren gesitueerd. Het gevolg was, dat de trainer geen goede opbouw in zijn trainingen kon verwerken. Zo werd gewonnen van C.T.O.'70 (7-0), De Meer (17-1) en DVVA (9-0) en daarnaast werd nog vriendschappelijk gespeeld tegen Schellingwoude (6-2 winst), tegen Turkiyemspor op Papendal (3-0 winst) tegen de zaterdag hoofdklassers ASWH (1-0 winst), Grote Lindt (0-0) en Doto (l-l). Het districtsbekerprogramma werd daarna weer opgepakt met een ontmoeting in Durgerdam tegen D.R.C. en hoewel Ajax veel sterker was dan zijn tegenstander, liet het zich hier toch het kaas van het brood eten.Via een 0-2 en 3-3 tussenstand werd het tenslotte 4-3 voor D.R.C. Dat deze ploeg toch wel inhoud had, moge blijken uit het feit dat zij zich daarna nog enkele ronden wisten te handhaven. Voor Ajax was het geen beste beurt. En hadden we verleden jaar tegen T.O.B. al niet eens zoiets gehad? Jammer. In de competitie ging Ajax uiteraard weer voor promotie naar de hoogste klasse, maar ook dit jaar zou het weer net niet lukken.We eindigden opnieuw op de tweede plaats, ditmaal achter D.V.S/33 uit Ermelo. Eerlijkheidshalve moeten we erkennen, dat er dit jaar toch wel wat meer in had gezeten, maar op een aantal cruciale momenten hebben we teveel punten verloren. Toch mocht Ajax met dit resultaat ook dit jaar weer deelnemen aan de nacompetitie, maar moest de eer daarin laten aan V.R.C. uitVeenendaal.Van deze ploeg werd thuis met 1-2 verloren, vervolgens werd Lelystad in eigen huis geklopt met 0-4 en eindigde de confrontatie tussen Lelystad en V.R.C. in een gelijkspel.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1998 | | pagina 58