De heer Kluft vraagt of iets van de presentatie op schrift kan worden ingezien, hetgeen wordt toegezegd. De heer Wassenaar vraagt zich af of de macht die ontstaat bij de aandeelhouders niet gevaarlijk kan zijn. Er wordt geantwoord dat dit te overzien is en dat in een structuur-vennootschap de 30 aandeelhouders geen invloed op de zeggenschap hebben. De heer Van Schaardenburg vraagt wat de risico's zijn en wat de kanttekeningen waren die de ledenraad heeft geplaatst. De risico's houden in het algemeen risico's als het de hele beurs slecht zal gaan dat het dan in heel Nederland slecht gaat en het risico dat er niet die groei zal zijn die wel verwacht wordt. Een overmatig risico is er absoluut niet. De kanttekeningen die de ledenraad stelde hielden in het vast te stellen reglement over de werkwijze tussen de Raad van Commissarissen en Directie, de meer informatie over het Golden Share en of er een fee moet worden betaald voor het afgeven van de sub-licentie. De subcommissie is gevormd om deze zaken gezamenlijk met het Bestuur door te spreken, hetgeen overigens de besluitvorming niet heeft opgehouden. De heerTheunissen zegt dat er niet gesproken is over de vergadering van aandeelhouders. De voorzitter antwoordt dat die natuurlijk gehouden gaat worden, net zoals het dan moeten publiceren van de jaarcijfers. Dat zou toch meten gebeuren gezien het Vennootschapsbelastingplichtig zijn van elke Betaald Voetbalorganisatie. De heer Bons stelt dat het bestuur toch een idee moet hebben wat de beursgang zal opleveren. De penningmeester antwoordt dat het Bestuur net als de bank erg voorzichtig met dit soort uitspraken is. Gedacht moet worden aan enkele honderden miljoenen guldens. Op de vraag van de heer Geelhuizen om dit toch wat meer te preciseren antwoordt de heer Van Os dat het Bestuur geen geheimen kent, maar dat op dit moment niet alles verteld kan worden. De heer Jansen vraagt of er door de beursgang aan de leden en donateurs andere plaatsen in het stadion zullen worden toegewezen. Dit is niet het geval. De heer Van Minden vindt het belangrijkste dat de naam Ajax zal blijven. Op de vraag van de heerTenniglo of de donateurs bij inschrijving op de aandelen op gelijke voet staan met de seizoenkaarthouders wordt geantwoord dat dit niet het geval is. Aandeelhouders verkrijgen geen rechten ten aanzien van plaatsen in het stadion.Voorts worden vragen over zeggenschap, preferente aandelen, negatieve invloed voor beurskoers door beschermende maatregelen, tot tevredenheid beantwoordt. Op de vraag of er gemikt wordt op de supporters antwoordt de voorzitter dat dit niet specifiek het geval is. 32

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1998 | | pagina 34