In deze vergaderingen kwam o.a. ter sprake: De algemene financiële positie van AFC Ajax, de transfers 1996/1997 en 1997/1998, de kosten van en investeringen in de ArenA en De Toekomst, toename van specifieke kosten (o.a. juridische bijstand), aanpassing van bestaande spelerscontracten, aanstelling nieuwe trainers en personeel, Sport 7, NV Eredivisie, het financiële jaarverslag 1996/1997 van Price Waterhouse en de begroting 1997/1998. Op vrijdag 19 september 1997 heeft de financiële commissie, bestaande uit de heren Van Dijk en Van Wijk de financiële cijfers 1996/1997 met de accountant van Price Waterhouse, de heer Koolstra en het bestuur bestaande uit de heren Van Os, Henrichs en Kraan in aanwezigheid van Algemeen Directeur, de heer Oldenhof besproken. 8. Rondvraag De heerVan Minden bedankt het Bestuur voor de genomen maatregelen na alle aanloopperikelen in de ArenA. De heerVan Mourik stelt dat hij in juli 1997 een brief van de voorzitter heeft gehad waarin hem een betere plaats werd toegezegd. De voorzitter antwoordt dat alle leden een betere plaats hebben gekregen. Echter niet Lucky Ajax-leden want die zaten het vorig seizoen al goed. Lucky Ajax is als blok bij elkaar blijven zitten.Van Mourik stelt dat Lucky Ajax-leden niet als blok bij elkaar zitten. Holsheimer antwoordt dat dit wel het geval is en nodigt Van Mourik uit om dit op kantoor in te komen zien. De heer Wassenaar geeft het Bestuur een compliment voor de mooie plaatsen die de leden dit jaar hebben gekregen. Hij heeft kritiek op de samenstelling van het wedstrijdprogramma met name op de vele avondwedstrijden. De voorzitter wijst hem erop dat Ajax dit seizoen speelt voor de Uefa-cup welke wedstrijden op dinsdagavond zijn vastgesteld en waardoor de wedstrijden daarvoor niet op zondag kunnen plaatsvinden. Voorts stelt Wassenaar dat spelers die bij ons voor niets vertrokken zijn naar Milaan na een jaar aldaar weer vertrekken voor veel geld. Van Os legt uit dat dit het gevolg is van het Bosman-arrest en dat de handelwijze van bijv. AC Milan te gek voor woorden is. Het verzoek om een betere plaats van een paar donateurs die een slechtere plaats hebben gekregen zal na de vergadering worden doorgesproken. De heer Maatjes is van mening dat Van Gaal en de vertrekkende spelers een geweldig afscheid hebben gehad maar Silooy destijds niet. De voorzitter stelt dat van iedereen keurig afscheid wordt genomen. De heer Jansen zegt dat er verschil bestaat in de prijs van de dameskaarten; dit is niet bekend maar hij zal morgen de administratie bellen. 29

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1998 | | pagina 31