7. Mededelingen Bestuur Ellerbroek Op dit moment wordt onderzoek gedaan of er in de toekomst met minder sponsors kan worden gedaan zonder dat de financiële bijdrage verminderd wordt. De producten bij de merchandising zullen kwalitatief verbeterd worden. Binnenkort komt de Ajax mailorder Catalogus uit, in augustus volgt een volgend exemplaar. Op 15 mei zal in de Raadhuisstraat een Ie Ajax winkel (40 m2) in het centrum geopend worden. Het Bestuur van de supportersvereniging heeft een prima presentatie gehouden inzake hun commerciële activiteiten. Het bezoek aan het museum verloopt volgens verwachting. Opgemerkt wordt dat de levering van het Umbro shirt zeer moeizaam gaat. Henrichs Het landskampioenschap van het Ie elftal is nu al binnen en dat met zoveel nieuwe spelers die ingepast moesten worden. Op 10 mei 's avonds zal het kampioensfeest worden gehouden in studio 22. Ajax 2 kan maandagavond zijn landstitel binnenhalen. Voor het volgend seizoen wordt er nog naar versterking gezocht buiten de inmiddels gecontracteerde speler Gronkjaer. Er is met Willem II gesproken over een samenwerkingsverband o.a.ten aanzien van het uitlenen van spelers van het 2de elftal. Ook ligt het in de bedoeling dat met een aantal clubs gezamenlijk een scoutingapparaat wordt opgezet. Met ingang van het volgend seizoen zal er voor het ledenrestaurant meer ruimte beschikbaar koen. Feldmann Inmiddels zijn er 5 elftallen kampioen geworden, te weten AIA2, BICI en C2. Voorts deelt hij mede dat er 2.300 jongens uit de regio hebben deelgenomen aan de talentendagen. Uiteindelijk zullen er hiervan 14 tot 20 spelers worden uitverkoren om lid van Ajax te worden. Been vraagt zich af of de zaterdag I onder de jeugdopleiding moet blijven ressorteren. Henrichs stelt dat in de nationale competitie er wellicht een doorstroming op gang komt en dat hierop voorlopig gewacht wordt. Van Os De spelers Santos en Veldman zijn verkocht. Babangida heeft zijn contract verlengd tot I juli 2004. Met 5 jeugdspelers zijn 5-jarige contracten afgesloten. De beursgang ligt op schema. Op I I mei wordt de I e beursnotering van het Ajax aandeel verwacht. Met het aannemen van het directie- en commissarissenreglement en de statutenwijziging is alles geregeld. 21

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1998 | | pagina 23