Over onze laatste doelgroep, de toeschouwers, kunnen we pas tevreden zijn als zij zelf tevreden zijn. Op de vraag van Bosschieter waar wij ons wat merchandising betreft mee vergelijken antwoordt Ellerbroek dat wij dit internationaal doen. Manchester United zet 160 miljoen om en wij ergens tussen de 60 en 80 miljoen. Hoe ver wij internationaal zullen komen weten wij nog niet. Leeser vraagt hoe de verhouding is tussen onze Portretrecht B.V. en Team Holland. Hillen zegt dat deze in eerste instantie problemen opleverde. Daarna zijn we in gesprek gegaan en zijn er op papier goede afspraken gemaakt. De praktijk moet uitwijzen hoe dit gaat lopen. Buskermolen stelt dat de roterende bordenring nog steeds hapert. Hillen antwoordt dat dit juist is, maar dat we dit test systeem op proef hebben en dat het verbeterd moet worden. Van Os Het financieel verslag periode 01/07 - 30/09 en de prognose 1997/1998 worden uitgedeeld. Hij wijst de nieuwe leden op het feit dat we, hopelijk eenmalig, voor de eerste maal een negatieve prognose hebben.Voor de eerste keer hebben we bij de realisatie inkomsten uit bijvoorbeeld sponsoring periodegewijs verdeeld, zodat we een wat zuiverder beeld per periode zien. De sponsoring is hoger uitgevallen door het nieuwe contract met Canal+. Voorts deelt hij mede dat met F. Grim een nieuwe 4-jarige overeenkomst is afgesloten, dat Santos verhuurd is tot I januari met een optie tot verkoop, Berck Beelenkamp verhuurd is aan FC Volendam en Reuser aan Vitesse. Met C. Kanu (broer van Nwankwo) is per 4 december jl. een 5-jarig contract gesloten. Veldman wil vertrekken, maar heeft persoonlijk hoge eisen. Bosschieter merkt op dat hij dit zelf in de pers weerspreekt.Van Os stelt dat hij zijn prijs in binnen- en buitenland wil weten.Wij doen dit nooit en vragen geïnteresseerde clubs zich bij ons te melden. Van Praag De voorzitter deelt mede dat de relatie met de pers momenteel goed te noemen is en dat dit mede komt door de goede opstelling van M. Olsen. Voorts is hij van mening dat de logistieke situatie in de ArenA momenteel steeds beter loopt. Men komt nu weer later naar het stadion waardoor er toch weer wat wachttijden ontstaan. We moeten hierop inspelen door een goed voorprogramma te bieden. Het ligt in de bedoeling dat we voortaan alcoholarm bier in het stadion gaan schenken. Er zijn problemen op vak Zuid met een aantal supporters die niet willen zitten en ook op andermans plaatsen gaan staan. Eerst is hen gevraagd dit niet meer te doen, men is gewaarschuwd en daarna zijn er uitsluitingen gevolgd.We zullen overwegen anders te communiceren met onze supporters. Afgesproken wordt de volgende leden raadsvergadering te houden op 16 februari 1998, in plaats van 24 februari 1998. 17

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1998 | | pagina 19