16 Over de plaatsing van de controller wil hij nader op terugkomen.Wel ziet hij heldere lijnen in de organisatie en tevens zijn er een aantal service-levels in terug gevonden. Blocks is van mening dat er nog wat meer afwijkingen ten opzichte van de aanbevelingen zijn. Ol den hof antwoordt dat taakomschrijvingen praktisch allemaal gemaakt zijn net zoals de procedures inmiddels zijn voltooid. Besloten wordt een aantal punten met leden van de commissie nader door te spreken. Waas merkt op dat het Cotass systeem rammelt en vraagt zich af of er geen ander systeem DGSlclclt. Oldenhof legt uit hoe het systeem ontstaan is en dat het verder speciaal voor de Nederlandse situatie specifiek ontwikkeld is. Men denkt dat er een hoop problemen worden opgelost. Ook de voorzitter is van mening dat het huidige systeem geoptimaliseerd kan worden. Smolders vraagt of men gebonden is aan drukker Joh. Enschede, aangezien er zijns inziens bedrijven zijn die sneller kunnen leveren. Oldenhof antwoordt dat Ajax niet gebonden is en dat alternatieven worden onderzocht. 6. Mededelingen Bestuur Henrichs Voor wat betreft Ajax I kan hij volstaan met het verwijzen naar het verhaal van Olsen eerder deze avond. Ajax 2 is in stijgende lijn voor wat betreft prestaties.Tevreden is men over de aanstelling van de specifieke coach voor het 2de elftal. Binnen het technisch beleid is al gesproken met welke spelers van het 2de elftal men verder wil gaan.Vanaf buiten is het Deense talent Gronkjaer aangetrokken. Een aantal clubs heeft zich gemeld om wat meer met Ajax te doen. Het uitlenen van Reuser is daar een voorbeeld van. Mogelijk gaan we wat meer gestructureerd met andere clubs iets doen. Tot aan het eind van het seizoen is W. Coord aangetrokken als keeperstrainer. Feldmann Feldmann verwijst naar het boekje welk over de Ajax-opleiding is verschenen en wat de ledenraadsleden inmiddels uitgereikt hebben gekregen. Het ligt in de bedoeling dat de scouting in de toekomst in de leeftijdscategorie 8-1 3 jaar intensiever zal worden aangepakt. Op de volgende ledenraadsvergadering zal H. Westerhof een presentatie houden. Ellerbroek Ten aanzien van de verschillende doelgroepen kan worden gesteld dat voor wat betreft de sponsors we schijnbaar een rustige tijd tegemoet gaan, want alle contracten lopen nog minstens twee jaren. Zoals bekend zullen we gaan bezien of we daarna anders te werk moeten gaan, zoals minder sponsors. Aan hen zal gevraagd worden wat zij zelf zouden willen. Met de ABA is een goed contact en loopt alles op een paar kleine incidentjes na prima. De merchandising werd begin dit jaar zelf ter hand genomen. De omzet is goed te noemen, de kwaliteit kan beter. De contacten met het bestuur van de supportersvereniging zullen wat aangehaald moeten worden.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1998 | | pagina 18