Notulen ledenraadsvergadering van 2 december 1997 1. Opening De voorzitter opent de vergadering en heet gast M. Olsen van harte welkom.Tevens een speciaal welkomstwoord gericht aan de nieuwe ledenraadsleden en ereleden, waarbij de voorzitter opmerkt dat het Bestuur altijd bijzonder openhartig met de ledenraadsleden van gedachten wisselt, waarbij persgevoelige vertrouwelijke informatie besproken wordt die uiteraard binnenskamers moet worden gehouden. Bericht van verhindering is ontvangen van de heren Been, Deegen, Nuninga en Van Oevelen en van erelid Potharst. Vervolgens geeft de voorzitter het woord aan M. Olsen die uitgebreid verslag doet van zijn werkzaamheden bij Ajax tot dusver en hoe zijn visie voor de toekomst is. Nadat Olsen een aantal vragen vanuit de vergadering heeft beantwoord, bedankt de voorzitter hem voor zijn heldere uitleg en verlaat Olsen de vergadering. 2. Ingekomen stukken De voorzitter deelt mede dat de heer Blekkenhorst vlak voor de Algemene Ledenvergadering schriftelijk heeft medegedeeld dat hij zich om persoonlijke redenen met onmiddellijke ingang bedankt heeft als lid van de ledenraad. 3.Vaststelling notulen van de vergadering van 22 september 1997 B/z. 2:3de alinea moet zijn: De opbrengst merchandising bedroeg vorig seizoen nog nihil, terwijl de omzet nu een miljoen bedraagt, hetgeen uiteraard geen winst is. Hier staan kosten tegenover. B/z. 6:2de alinea: Oudendijk voorziet dat het rendement uit de Ajax-opleiding minder dan anders wordt, hetgeen Henrichs niet met hem eens is. B/z. 6:3de alinea: Met werving wordt bedoeld de enorme groei van sponsors de laatste jaren, de verhuizing naar een veel groter stadion; aan de sponsors zelf zal meer aandacht moeten worden gegeven. 4. Benoeming 3 leden van de Financiële Commissie Aftredend zijn de leden J. van Dijk, K.G.A.Timman en L.M. van Wijk. De heren stellen zich herkiesbaar.Aangezien er geen andere kandidaten zijn gesteld, zijn de heren bij acclamatie herkozen. 5. Besprekingen aanbevelingen commissie uit ledenraad Algemeen Directeur Oldenhof geeft een presentatie als reactie op notitie aanbevelingen uit de ledenraad. De presentatie wordt als bijlage hierbij gevoegd. Van Wijk vraagt zich af of de organisatie structuur genoeg aandacht heeft gehad. Groei van de organisatie zal zeker nog plaatsvinden. In de structuur wil hij een aantal verankerpunten terug zien.Taakomschrijvingen moeten er aanwezig zijn en controle daarop moet plaatsvinden. 15

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1998 | | pagina 17