praktisch te zijn en is in overleg gedaan met de aftredende bestuursleden. De nieuwe wijze van distributie van het magazine is weer teruggedraaid. Op de vraag over het speelschema van de competitie waarbij de zondagmiddag eigenlijk is verdwenen stelt Oldenhof dat alle verschuivingen naar zaterdag of vrijdag te maken hebben met de wedstrijden voor de UEFA cup die op de dinsdag worden gespeeld.Voorts is het speelschema naar wat meer doordeweekse dagen gebracht doordat het Nederlands elftal aan de WK meedoet en waardoor de competitie vroegtijdig moet eindigen. Tot slot stelt Smolders dat de ontvangst in het ledenrestaurant rommelig is plus dat er te weinig bedienend personeel is. Het bestuur heeft dit ook geconstateerd en zal hiervoor maatregelen treffen. Henrichs wijst op het feit dat de vakken 108 t/m III vergroot zijn, zodat er meer mensen in het ledenrestaurant kunnen komen. 9. Bestuursverkiezing Aftredend zijn de heren M.U. Coronel, bestuurslid Commerciële Zaken, en A. Kraan, bestuurslid Technische Zaken. De heer Coronel stelt zich niet herkiesbaar en de heer Kraan is ingevolge artikel 25, lid 4 van de Statuten niet herkiesbaar. Als kandidaat voor de functie bestuurslid Commerciële Zaken is gesteld de heer J.S. Ellerbroek, kandidaat gesteld door de heren Blekkenhorst en Bosschieter. De heer Henrichs zal de functie' van Bestuurslid Technische Zaken gaan bekleden terwijl voor de functie bestuurslid Jeugd- en Amateurszaken kandidaat is gesteld de heer D. Feldmann door de leden Neefjes en Schoevaart. De voorzitter staat stil bij het feit dat de twee aftredende bestuursleden een enorme staat van dienst voor de vereniging hebben. Kraan vanwege zijn grote kennis van de vereniging en reglementen alsmede zijn vele representatieve zaken en Coronel vanweg de vele commerciële vernieuwingen en niet in de laatste plaats het nieuwe stadion. Hij wenst beide heren veel sterkte in de toekomst. Kraan vindt het een afscheid met weemoed, hij is er trots op dat hij veel successen heeft mogen meemaken en dankt de ledenraad voor de samenwerking. Coronel stelt dat hij veel terug heeft gehad voor al hetgeen gedaan is voor de vereniging. Hij is er torts op dat het bestuur dit vanaf het nulpunt heeft mogen neerzetten. Het heeft veel tijd gekost, maar hij is dankbaar dat hij dit heeft mogen doen. De heren Ellerbroek en Feldmann zijn hiermede gekozen tot bestuurslid van Ajax en hen wordt veel succes toegewenst. 10. Mededelingen bestuur Henrichs: Henrichs maakt melding van het feit dat er dit seizoen een nieuwe Directeur Jeugdopleiding is, Hans Westerhof, en dat de samenwerking prima verloopt. Voorts meldt hij dat de werkgroep in de KNVB bezig is met plannen om de overgang van jeugdspelers binnen de BVO's te structureren. Regelgeving vanuit de UEFA is er niet, wel is een richting aangegeven. Ook de VVCS is toegetreden tot het overleg. Mogelijkheden om spelers op hun 16e jaar een opleidingscontract van 3 jaren met aansluitend een 3-jarige eenzijdige optie tot het geven van een profcontract, worden ontwikkeld. Hopelijk hebben we dit per I juli 1998 geregeld. 12

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1998 | | pagina 14