Op grond van art. 27 lid 3 van de statuten adviseert de financiële commissie de vergadering de jaarstukken 1996/1997 te bekrachtigen en het bestuur decharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid, ondanks het feit dat de waardering van de deelname in de NV Arena formeel door de accountant nog niet is vastgesteld. De vergadering verleent het bestuur decharge voor het gevoerde financiële beleid. 7.Vaststelling van de door de financiële commissie goedgekeurde begroting De stijging van de sponsorinkomsten heeft te maken met het nieuwe contract met de ABN/AMRO. In de opgevoerde post salarissen zitten ook verwerkt de salarissen van Santos en Veldman die getransfereerd mogen worden. Het geprognosticeerde verlies moet men als eenmalige inhaalslag beschouwen, dit kan zeker niet elk jaar. De begroting 1997-1998 wordt vastgesteld. 8. Bespreking bestuursbeleid Smolders deelt mede dat de ledenraad op de informele bijeenkomst van 26 augustus besloten heeft om hem als woordvoerder van de ledenraad aan te stellen. Het door Oldenhof opgestelde beleidsplan 1997-2000 is besproken en de ledenraadheeft over de doelstelling hiervan geen vragen; wel bij de gekozen structuur waarvoor ruimte voor verbetering aanwezig is.Vanuit de ledenraad is een commissie geformeerd die binnenkort met aanbevelingen komt omtrent de bureau-organisatie, administratie, communicatie richting leden en seizoenkaarthouders, enz. Intern is er veel gebeurd, maar er is niet of nauwelijks verbetering; hiervoor is lange tijd geduld en begrip opgebracht, mar de klantvriendelijke organisatie had er al moeten staan.Wij vragen u of u deze mening deelt en hoe lang dit nog mag duren. De voorzitter deelt mede dat het bestuur het management heeft laten weten dat dit niet snel genoeg gaat.Wij zullen dit eerst intern bespreken, het moet snel gebeuren. Dit punt zal op de agenda van de volgende vergadering worden gezet. Smolders vraagt vervolgens hoe het zit met de Open Dag. Er was geen kaart meer te koop en toch was het stadion maar half vol. Na afloop van de wedstrijd van Lucky Ajax was er voor hen geen ontvangst. De voorzitter antwoordt dat er van de Brandweer en Gemeente niet meer dan 50.000 mensen mochten worden toegelaten. De enige manier waarop je dit kunt regelen is verkoop via de SENS waarbij tevens de certificaathouders recht van toegang hadden. Die zijn massaal niet op komen dagen, de zwarthandelaren hadden door de lage toegangsprijs (Hfl I,-) veel kaarten opgekocht en door het mooie weer zijn veel mensen weggebleven. Alle klachten over de Open Dag zijn trouwens keurig afgehandeld. Henrichs stelt dat ten aanzien van Lucky Ajax zowel de voorzitter als hij het aanspreekpunt is en begrijpt niet waarom een klacht van Lucky Ajax alleen in de ledenraad wordt gebracht. Been stelt dat voor de ontvangst van Lucky Ajax alles op De Toekomst was geregeld. Uitgezocht zal worden wat er mis zou zijn gegaan. Het volgende punt van Smolders is het Magazine waarin de ledenraad niet is vermeld.Voorts de foto van het bestuur met leden die nog gekozen moeten worden en de distributie van het magazine. De voorzitter antwoordt dat de opmaak hiervan niet door het bestuur gedaan wordt, maar dat zij wel verantwoordelijk zijn.Ten aanzien van de foto hebben we gedacht I I

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1998 | | pagina 13