ALGEMEEN Het verenigingsjaar 1996/1997 is minder succesvol verlopen dan de afgelopen seizoe nen. Het meest succesvolle voor ons I e team was het bereiken van de halve finale in de Champions League, waar we uitgeschakeld werden door onze medefinalist van vorig jaar Juventus. De competitie verliep zeker niet zoals we dat we dat graag gezien hadden en na voort durend op een zesde of zevende plaats te hebben gestaan, werd uiteindelijk op de ein drangschikking de vierde plaats ingenomen, voldoende voor plaatsing voor de UEFA Cup in het komende seizoen. Voor de Nederlandse beker werd in november 1996 door Ajax voor de eerste keer deelgenomen en aangetreden tegen Heracles in Almelo, alwaar een nederlaag van 1-0 werd geleden. Louis van Gaal en zijn assistent Gerard van der Lem en Frans Hoek hadden zich een ander afscheid toegedacht en wij het hun gewenst. Het mocht echter niet zo zijn. Zij laten echter een fantastische tijd achter zich met successen die bijna niet te evenaren, laat staan te overtreffen zijn. Bij de jeugd voor de zesde achtereenvolgende keer landstitels voor deA-l en B-I, het geen toch een bewijs is dat het wel goed zit met onze jeugdopleiding.Verder werden kampioen-schappen behaald door de A-2, D-2 en E-2. CoAdriaanse heeft in zijn periode van vijfjaren als Directeur Opleidingen uitstekend werk verricht. Hij besloot Ajax te verlaten om weer als hoofdtrainer/coach te gaan fun geren bij een betaald voetbal organisatie. Bij de senioren redde het Ie elftal het niet. Een tweede plaats in de eindrangschikking, wel bereikte het team de nacompetitie, maar helaas werd promotie niet behaald. Het tweede seniorenelftal bereikte alles wat er te bereiken viel, namelijk het algemeen kampioenschap van Nederland, een zeer knappe prestatie. Zeer belangrijk in de historie van Ajax is natuurlijk het vertrek uit "de Meer". Op 4 augustus 1996 vond de trimloop plaats waarbij velen, meestal gestoken in Ajax-tenue, de loop van de Middenweg naar de ArenA volbrachten. Een dag later het diner op de middenstip in de Meer", waarvoor alle leden en oud eerste-elftalspelers waren uitge nodigd. Op 6 augustus 1996 de sluiting van "de Meer", een ontroerend schouwspel met als slot het ontsteken van de fakkel die door fakkeldrager Johan Cruyff het stadion werd uitgebracht waarna de lichten in het Ajax stadion aan de Middenweg definitief werden gedoofd. Een week lang ging deze fakkel door het land en op 14 augustus 1996 het nieuwe stadion"Amsterdam ArenA" binnen gebracht door de laatste fakkeldrager Frank Rijkaard. De officiële opening werd verricht door Koningin Beatrix die vergezeld was van Prins Claus en Prins Willem-Alexander. Een schitterende opening met als slotstuk de ope ningswedstrijd Ajax-AC Milan. 3

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1997 | | pagina 5