Omdat Ajax in de laatste wedstrijd uiteindelijk werd geklopt door penalty's, ging de finale tussen Neerlandia en A.F.C.op ons complex "de Toekomst" en daaruit kwam Neerlandia als winnaar tevoorschijn. Ter gelegenheid van de officiële opening van ons nieuwe complex hadden we op 14 augustus 1996 een Ajax - PSV dag georganiseerd. In de ontmoeting tussen deze twee topelftallen was Ajax uiteindelijk met 2-1 de sterkste. Het districtsbekerprogramma kende dit jaar wel een zeer rommelig verloop.Ajax startte met overwinningen op C.T.O.' 70 (8-0) en Muiderberg (2-1) en stuitte in de derde ronde op Kismet, de vroegere bespelers van ons complex. Of dat nu de reden was dat de ploeg zo opgefokt was zullen we nooit weten, maar zeker is dat Kismet nog voor de rust drie rode kaarten incasseerde.Toen direct na de rust vervolgens een speler gebles seerd raakte, moest de scheidsrechter de wedstrijd afblazen. De tuchtcommissie vond vervolgens dat de I -0 stand ook maar de eindstand moest zijn. Daarna moesten we tegen de junioren A van de Konink-lijke H.F.C. Omdat het programma van ons eer ste overvol was, werd dit karwei geklaard door Ajax-2 (2-0). Omdat de volgende wed strijd was gepland met Pasen tegen T.O.B., toen Ajax toch al een dubbelprogramma moest afwerken, werd opnieuw het tweede elftal gestuurd, maar ditmaal trokken we met 3-0 aan het kortste eind. Jammer, vooral als met beseft datT.O.B. het tot de halve finale bracht. In de competitie ging Ajax direct weer voor promotie naar de hoogste klasse, maar dit zou achteraf toch net niet lukken. We eindigen tenslotte op een tweede plaats, maar dat is eigenlijk onbegrijpelijk, als men weet dat er tien nederlagen werden geleden.Ter Leede werd met een straatlengte voorsprong kampioen en de rest in deze afdeling slachtte elkaar iedere week weer af. Ajax had de vele nederlagen echter veelal aan zichzelf te wijten.Toch mocht het met dit resultaat deelnemen aan de na-competitie, maar moest de eer tenslotte aan Strijen laten.VVOR uit Rotterdam werd door Ajax op l-l gehouden, maar in de onderlinge confrontatie met Strijen gingen we onderuit. Na een 3-0 voorsprong werd tenslotte met 4-5 verloren. Trainer Co Jager, leider Cees Boot en verzorger Paul van Helvert, gaan er echter van uit, dat we komend jaar wel zullen slagen. Eindstand Ajax II e klasse B: Ter Leede 22 16 5 1 53 57 22 Ajax 22 1 1 1 10 34 37 33 VVOR 22 9 7 6 34 32 29 Strijen 22 9 6 7 33 40 27 Devjo 22 8 7 7 31 41 38 48

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1997 | | pagina 50