het bij. Een belangrijke stap was gezet, want met de twee nu volgende thuiswedstrijden konden we een aardig eind in de goede richting komen. Zeer verrassend werd een 0-1 nederlaag tegen Grasshopper Club geleden.Thuis tegen de Rangers wordt o.a. door twee goals van Dani een goed resultaat neergezet, 4-1 winst en hierdoor blijft het spannend in deze poule, want 3 teams hebben allen 6 punten, alleen staan de Rangers nog op 0. Wan neer Glasgow Rangers uit met 0-1 wordt verslagen gaan we denken aan het bereiken van de kwartfinale. Dit is echter weer te optimistisch gedacht, want wederom verliezen we thuis, nu van Auxerre met I -2. Na vijf wedstrijden staan er nog steeds 3 teams gelijk. Er zal uit in Zürich gewonnen moeten worden, want het doelsaldo van de Zwitsers is beter en aangenomen mag worden dat Auxerre thuis wint van het inmiddels uitgeschakelde Glasgow Rangers. Ajax komt met 0-1 voor en er zijn kansen om de voorsprong uit te breiden. Dit gebeurt niet en na een zeer spannende slotfase wordt het eindsignaal gehaald met deze uitslag. Plaatsing voor de kwartfinale is een feit. Poulewedstrijden 1 1-09-96 AJ Auxerre Ajax 0-1 25-09-96 Ajax Grasshopper Club 0-1 16-10-96 Ajax Glasgow Rangers 4-1 31-10-96 Glasgow Rangers Ajax 0-1 20-11-96 Ajax AJ Auxerre 1-2 04-12-97 Grasshopper Club Ajax 0-1 Kwartfinale Eerst thuis tegen Atletico Madrid, de club van voorzitter Jesus Gil y Gil, geen gemakkelijke tegenstander en dat blijkt in de Ie helft,waarin de Madrilenen een 0-1 voorsprong nemen.In de 2de helft volgt dan weliswaar de gelijkmaker van Kluivert, maar meer zit er niet in. De voorzitter van Atletico Madrid vond zijn plaats in de bestuursbox van de ArenA beneden zijn stand en het was ook zeer onveilig dat hij tussen het publiek door naar zijn plaats moest lopen. Nadat hij in een interview zich racistisch had uitgelaten over enkele van onzespelers, besloot het Ajax Bestuur niet te verschijnen op het gebruikelijke diner tussen beidebesturen vooraf-gaande aan de wedstrijd in Madrid.In de return namen de Spanjaarden wederom de leiding in de Ie helft, maar ook nu kwam Ajax in de 2de helft terug op l-l via Ronald de Boer. Na 90 minuten is het nog steeds l-l en de verlenging moest uitkomst brengen. In de 100ste minuut een fantastisch afstandsschot van Dani, 1-2, de gelijkmaker van de Madrilenen vijf minuten later: 2-2. In de laatste minuut maakt Babangida er 2-3 van en Ajax heeft de halve finale bereikt. 05-03-97 Ajax - Atletico de Madrid l-l 19-03-97 Atletico de Madrid - Ajax 2-3 (na verlenging) 39

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1997 | | pagina 41