4. Mededelingen bestuur Van Os bespreekt de financiële cijfers en informeert de leden omtrent de transfers. Overmars is verkocht aan Arsenal. Scholten zal naar Japan vertrekken. Bogarde en Kluivert gaan naar AC Milan. Blind, Dreef en Nelis hebben voor een jaar bijgetekend. Melchiot, Ravensbergen, Supusepa voor twee jaar, Reuser voor 3 jaar, Van der Gun, De Cler,Turpijn en Splinter voor vijfjaar. De volgende nieuwe contracten zijn afgesloten: Gorré (4 jaar), Sibon (5 jaar), McCarthy (5 jaar), Oliseh (5 jaar), Ledezma (5 jaar), Sier (5 jaar). Santos blijft officieel nog 2 jaar, maar er bestaat kans dat hij voortijdig vertrekt. Hoekstra is fit verklaard. B. Laudrup, M. Laudrup: Met beiden zijn er mogelijkheden om eruit te komen. Alleen met de clubs is Ajax er nog niet geheel uit.Vooral met Glasgow Rangers hebben wij nog een probleem, want eerst mocht de speler wel weg, later niet meer. Gabrich staat bij diverse clubs in de belangstelling. Coronel deelt mede dat de Open Dag op 13 augustus a.s. zal plaatsvinden en dat op 15 augustus a.s. de eerste wedstrijd in de ArenA plaatsvindt, tegen het Braziliaanse Gremio. Er wordt medegedeeld dat het contract met de NOS binnenkort zal worden getekend. Er wordt hard gewerkt aan de Imagecontracten voor de spelers. Henrichs deelt namens Kraan mede dat Ajax 2 bijna kampioen was geworden. Hans Westerhof wordt de opvolger van Co Adriaanse.John van 't Schip wordt jeugd trainer en past goed in de nieuwe filosofie. Voor Frans Hoek is er geen opvolger. Deze zal er op korte termijn ook niet komen. Door Heini Otto zal dit tijdelijk worden ingevuld. John Stein Olsen is een nieuwe scout van Ajax. De scouting zal fors worden uitgebreid en het aannemen van J.S. Olsen is de eerste stap. Er zal een netwerk in Denemarken/Scandinavië worden opgezet. 32

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1997 | | pagina 34