Op de vraag van Bosschieter wie de keeperstrainer bij de jeugd wordt, wordt geant woord dat dit Claus zal blijven. Doordat Otto is benoemd tot assistent van Olsen zal er invulling bij de jeugd moeten komen. Dit zal binnen twee weken bekend worden. Ook de opvolging van Adriaanse, waarvoor nog twee kandidaten over zijn, zal binnen 2 weken bekend worden. De financiële cijfers t/m 28 februari 1997 worden uitgedeeld, waarbij Van Os een toe lichting geeft. De speler Demtchenko is verhuurd aan CSCA Moskou,Van der Bergh gaat Ajax verla ten,Willems gaat naar Vitesse en met Mensah is een vijfjarige overeenkomst afgesloten. Bogarde heeft een boete gekregen vanwege werkweigering en is teruggezet naar het 2de elftal. Louhenapessy is per I april 1997 vertrokken naar Udinese. Voorts heeft de belastingdienst zijn akkoord gegeven aan alle transfers in de afgelopen tijd. Alleen waren er een paar vragen ten aanzien van Gabrich hetgeen niets schok kends was. Bosschieter deelt mede dat Nol Hendriks belangstelling heeft getoond voor de speler Berck Beelenkamp. Hij heeft nog een contract. Gianotten vraagt hoe het staat met de Europese afspraken voor vergoeding van opleidingskosten jeugdspelers. Er wordt medegedeeld dat de geluiden niet erg positief klinken maar dat hier binnenkort antwoord op wordt verwacht. De broers De Boer hebben hun contract verlengd tot 2004, terwijl tevens hun toezeg ging voor deelname aan het imagecontract is ontvangen. Blekkenhorst vraagt hoe het met de belanstelling voor Overmars staat. Hij begreep dat er een delegatie van Manchester United met Lagendijk heeft gesproken.Van Os deelt mede dat Lagendijk niet de zaakwaarnemer van Overmars is en dat er zich geen clubs bij Ajax hebben gemeld. Oldenhof deelt mede dat vanaf 17 april de mailing naar de seizoenkaarthouders wordt verzonden. De leden zullen nog geen bericht ontvangen, omdat er nog geen dui delijkheid omtrent het ledenvak is. Degenen die op de wachtlijst voor een seizoenkaart staan, hebben inmiddels een mailing ontvangen. Ajax op Internet is in aantocht, bij aanvang van het nieuwe seizoen zullen het museum en de winkel worden geopend. 29

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1997 | | pagina 31