I.Waas spelers gaat, die allemaal veel tijd aan de voetbalsport besteden. Een woord van dank aan de scholen, die ieder seizoen weer hun medewerking verlenen door onze spelers een aangepast rooster te geven, het vertrouwen hebben lessen aan ons over te laten, of zelfs bereid zijn zelf oplossingen te zoeken, is hier zeker op zijn plaats. Het is toch ieder jaar weer een heel karwei om met de ongeveer zestig scholen op een lijn te komen, om hun leerlingen in de gelegen heid te stellen om alle trainingen bij Ajax bij te wonen. Zoals gewoonlijk zijn de resultaten van het afgelopen schooljaar bij het schrijven van dit ver slag nog niet bekend. De studiebegeleiding werd ook dit jaar weer verzorgd door zeven docenten, die volgens een vast rooster bij Ajax aanwezig waren, terwijl de Dagelijkse Leiding in handen was van Charlotte Tabak en Errol Abrahams. Ook dit jaar is er tijdens een aantal tournooien in het buitenland, die onder schooltijd vielen, een studiebegeleider meegegeaan. Zo langzamerhand een bekend verschijnsel, waar ook de scholen hun medewerking aan verlenen. Zij moeten immers hun leerlingen toestemming geven om de lessen te verzuimen opdat ze aan deze tournooien deel kunnen nemen. Het "gastgezinnenproject", begeleid door ons commissielid Ton Tielenburg verloopt tot volle tevredenheid. Een nieuwe aktiviteit, die verband houdt met het feit, dat er bij Ajax een aantal jonge minderjarige asylzoekers deel uitmaken van de jeugdopleiding, benevens een paar andere jonge spelers met een buitenlandse nationaliteit, zijn de contacten met de Immigratie en Naturalisatie Dienst IND) en de Vreemdelingenpolitie. Verblijfsvergunningen en de aanvragen voor een Laisser Passer voor asylzoekers om mee te mogen met onze buitenlandse tournooien en al wat dies meer zij, houden ons voortdurend bezig. Er zijn dit jaar contacten geweest met de FC Bayern, die behalve op het technische vlak, ook zeer geïnteresseerd waren in het reilen en zeilen van onze studiebegeleiding. Een nuttig con tact, want alhoewel wij FC Bayern op dit gebied meer te bieden hebben dan zij aan ons, is het zeer nuttig om de eigen werkzaamheden nog eens op een rijtje te zetten. Het nieuwe Jeugdcomplex op" De Toekomst", zal een aantal uitstekend geoutilleerde lesloka len en studieruimtes herbergen, alles multi-functioneel, zodat we zeker mogen spreken van een optimale mogelijkheid tot studiebegeleiding. In ieder geval zijn de voorwaarden daartoe hiermee alleszins geschapen. Zeker mag gememoreerd worden dat dit alles tot stand kwam in uitstekende samenwerking met ons bestuurslid Hennie Henrichs. Ook de samenwerking met de technische staf en met name Co Adriaanse was prima verzorgd Er is naast een wekelijks overleg met de Dagelijkse Leiding, regelmatig contact tussen de Coordinator van de Studie-en Begeleidingscommissie en de Direkteur Opleidingen over bijna alles waarvan hiervoor verslag is gedaan. Aan het slot van dit jaarverslag kan ik het niet nalaten een ieder een bijzondere voorspoedige en sportief succesvolle toekomst op "De Toekomst" toe te wensen. Coordinator Studie- en Begeleidingscommissie 47

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1996 | | pagina 95