ALGEMEEN Het verenigingsjaar 1995-1996 is een zeer succesvol seizoen geworden. Voor de Champions League werden weer de meest mogelijke wedstrijden gespeeld, dus de finale werd gehaald. In Rome werd aangetreden tegen Juventus, maar helaas werd na straf schoppen verloren. Een ander hoogtepunt was natuurlijk de trip naar Tokyo waar voor de wereldbeker gespeeld werd tegen de Zuid-Amerikaanse kampioen Gremio uit Brazilië. Ook hier gaven strafschoppen uiteindelijk de beslissing te zien, dit keer in het voordeel van Ajax; de dag na de finale zou er de huldiging in Amsterdam plaatsvinden; vanwege een organisatorische misser van het lucht vaartbedrijf mochten we het Russische luchtruim niet binnenkomen en kon worden terugge keerd naar Tokyo. Met een vertraging van ruim 7 uur arriveerde Ajax op Schiphol, de huldiging was inmiddels een dag uitgesteld. In februari werd gespeeld om de supercup tegen de winnaar van de zg."Europacup 2" het Spaanse Real Zaragoza. In Spanje werd het een gelijkspel l-l. Op 28 februari werd de thuis wedstrijd gespeeld en met 4-1 door Ajax gewonnen. De wedstrijd stond aanvankelijk een week eerder op het programma maar het winterse weer en de slechte gesteldheid van het terrein lieten niet toe dat er gespeeld kon worden. Hoogtepunt nr. 3 was de landstitel met uiteindelijk 6 punten voorsprong op PSV en Feyenoord als derde op 20 punten achterstand. Wel moet worden bedacht dat dit seizoen voor het eerst een overwinning 3 punten opleverde. Het tweede elftal leverde een prachtige prestatie door ook de landstitel binnen te halen. Bij de jeugd behaalde zowel de A-I als de B-I zijn vijfde achtereenvolgende landstitel; een grootse prestatie. Natuurlijk leefde de gehele vereniging mee naar het nieuwe stadion "de ArenA" en naar het nieuwe jeugd- en amateurcomplex "de Toekomst"; zou de bouw op tijd gereed komen was de grote vraag, de oplevering van beide stadions vond uiteindelijk op een later tijdstip plaats dan was gepland. Het resultaat van de bouwwerken mocht er zijn en ondanks alle aanloopproblemen, mogen we er trots op zijn dat we in accommodaties van hoog niveau kunnen verblijven. 3

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1996 | | pagina 7