'i Voor de 2e achtereenvolgende maal in de finale in de Champions League. Kunnen we dit sei zoen nog beter presteren dan het vorige seizoen waarin zowel de nationale en de europese titels werden behaald; nu immers zijn de nationale en de wereldtitel al binnen. Nog voor rust wordt de door een misverstand in de achterhoede opgelopen achterstand goedgemaakt. Juventus blijft sterker maar ook in de verlenging wordt er niet gescoord. Penalty's Davids mist de eerste, de Italianen, Litmanen en Scholten schieten raak, waarna Silooy zijn inzet ziet gestopt. Juventus wint de Cup. Finale: 22-05 Ajax - Juventus l-l Juventus w.n.s. 2-4 SUPERCUP Nederland: 16-08 Feyenoord - Ajax 1-2 Ajax komt de Ie helft op voorsprong maar 2 minuten later is het alweer gelijk;tot de verlen ging komt hier geen verandering in; de 12e minuut van de verlenging krijgt Ajax een penalty en Kluivert benut deze kans; omdat de sudden deathregel geldt is de wedstrijd beslist en wint Ajax voor de 3e achtereenvolgende maal de supercup. WERELDBEKER 28-11 Gremio - Ajax 0-0 (Ajax w.n.s. 3-4) De wedstrijd wordt gespeeld in het nationale stadion van Tokyo voor 47.129 toeschouwers waarvan 1200 nederlanders. Het veld is slecht, het weer is zeer winderig; de wedstrijd is ook matig, reeds in de Ie helft wordt een braziliaan het veld uitgestuurd maar Ajax kan niet scoren; de verlenging biedt het zelfde taferieel; Penalty's De Brazilianen missen hun eerste twee strafschoppen, Ajax alleen zijn eerste en wordt dus wereldkampioen. SUPERCUP Europa: 06-02 R. Zaragoza - Ajax I -1 28-02 Ajax - R. Zaragoza 4-0 In Zaragoza wordt de in de Ie helft opgelopen achterstand in de 2e helft gelijk getrokken door een doelpunt van Kluivert. Op 21 februari stond de return op het programma maar de winterse omstandigheden en het voor de spelers te gevaarlijke veld laten een wedstrijd niet toe. Een week later wordt het vlak voor en direct na rust 2-0 en via een tweetal penalty's wordt de eindstand van 4-0 bereikt; Ajax winnaar van de supercup 26

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1996 | | pagina 53