CHAMPIONS LEAGUE In de poule ingedeeld met de topper Real Madrid alsmede met de kampioenen uit Hongarije en Zwitserland. Real hadden we twee weken voor de start van de Champions League al ontmoet en de wed strijd met I -0 verloren. De Ie wedstrijd is er direct revanche genomen via een 1-0 overwinning. Bij de uitwedstrijd in Boedapest toont Ajax in het laatste halfuur zijn ware gezicht; via l-l wordt het eindelijk 1-5; een smet op deze wedstrijd is het gedrag van het publiek t.o.v. onze donkere spelers; terecht besluit het Bestuur, na overleg met de Gemeente Amsterdam en de UEFA, geen supporters van Ferencvaros toe te laten bij de wedstrijd in Amsterdam vanwege hun racistisch gedrag in Boedapest. Vervolgens worden de zwitsers in Amsterdam met 3-0 verslagen maar in Zurich lukt het Grasshopper Club om de stand op 0-0 te houden. Hierna volgt de zware wedstrijd in Madrid; in een door Ajax schitterend gespeelde wedstrijd wordt Real met 0-2 verslagen; de scheidsrechter keurt de Ie helft 2 zuivere doelpunten van Ajax af waarvan miljoenen via de televisie getuige zijn. De laatste wedstrijd in de poule is in Amsterdam tegen Ferencvaros; met 4-0 worden de hon- garen naar huis gestuurd en plaatst Real Madrid zich als tweede in de poule voor de kwartfi nale. Poulewedstrijden: 13-09 Ajax Real Madrid 1-0 27-09 Ferencvaros Ajax 1-5 18-10 Ajax Grashoppers 3-0 01-1 1 Grashoppers Ajax 0-0 22-1 1 Real Madrid Ajax 0-2 06-12 Ajax Ferencvaros 4-0 De kwartfinale brengt ons de duitse kampioen Borussia Dortmund; voor de uitwedstrijd kun nen slechts 3400 supporters meereizen; al snel komt Ajax op voorsprong en de duitsers heb ben de hele wedstrijd niets in te brengen; de eindstand wordt 0-2; in Amsterdam durven de duitsers niet echt aan te vallen en een kwartier voor tijd valt de definitieve beslissing via een doelpunt van Musampa. Kwartfinale: 06-03 B.Dortmund - Ajax 0-2 20-03 Ajax - B.Dortmund 1-0 In de eerste wedstrijd tegen de griekse tegenstander in Amsterdam wil het maar niet lukken; 3 minuten voor het einde zien alle Ajax-aanhangers tot hun schrik dat Panathinaikos met 0-1 voor komt; de uitwedstrijd is dan nog de enige mogelijkheid om Rome te halen. De return laat zien dat in de 4e minuut Rome een stuk dichterbij is gekomen via de goal van Litmanen; Ajax is veel sterker maar het verlossende doelpunt blijft lang uit; tot echter 13 minu ten voor tijd op voorsprong wordt gekomen en 8 minuten later de strijd is beslist; een mooie 1-3 overwinning brengt ons in de finale tegen Juventus. Halve finale: 03-04 Ajax - Panathinaikos 0-1 17-04 Panathinaikos - Ajax 1-3 Samen met 23.000 Ajax-supporters naar Rome. 25

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1996 | | pagina 51