Notulen ledenraadsvergadering I I juni 1996 I. Opening De voorzitter M. van Praag opent de vergadering. Het is de laatste ledenraadsvergadering in ons eigen stadion. De volgende vergadering zal plaatsvinden in de Amsterdam Arena of op het sportcomplex "De Toekomst". 2. Ingekomen stukken Geen ingekomen stukken. 3. Vaststellen notulen ledenraadsvergadering van 7 mei 1996 Het nieuwe sponsorcontract met de ABN-AMRO loopt van I juli 1997 tot I juli 2000. 4. Vaststellen contributies H. Henrichs stelt voor de contributie van commissieleden en leden van Lucky Ajax naar vijftig gulden te brengen. Dit geldt tevens voor oud commissieleden die 5 jaar of langer actief zijn geweest als commissielid. Als contributie voor jeugdleden wordt voorgesteld vijfentwintig gul den per seizoen. De redenen hiervoor zijn als volgt. a. de commissieleden doen veel voor de club b. bij Lucky Ajax blijft de hoge contributie een struikelblok c. de financiële inkomsten uit contributies zijn niet meer materieel d. de ouders van onze jeugdleden moeten al grote offers brengen voor hun kinderen Na een discussie waarbij bij sommige het gevoel leeft dat het vreemd overkomt om een voor stel aan te nemen waarbij je jezelf bevoordeeld. Enkele leden vinden het ook principieel onjuist. Bij een vereniging hoort contributiebetaling. Het voorstel wordt aangenomen met alleen de heren Gianotten en Van Wijk tegen. 5. Mededelingen Bestuur Bestuurslid commerciële zaken U. Coronel begint met zijn excuses aan te bieden over de ongemakken tijdens de trip naar Rome. De verantwoordelijke persoon is hierover duidelijk aangesproken. De heer Gianotten vindt dat men "een gegeven paard niet in de bek mag kijken" en begrijpt dat het Bestuur hier niets aan kan doen. De stand van zaken van het stadion is dat de binnenkant bijna klaar is en men verwacht dat het 14 augustus toonbaar is voor de buitenwacht. Bestuurslid financiële zaken A. van Os bespreekt de financiële stukken. De afspraak met de KNVB over het afstaan van onze spelers voor het E.K. is wederom onder protest tot stand gekomen. Babangida is voor zes jaar van Roda JC aangetrokken.Voor Finidi is belangstelling uit Spanje en voor Kanu uit Italië (Inter Milan). Kanu stelt zich op het standpunt dat hij binnen de EEG transfervrij is. AJAX vindt dat de uit spraak Bosman alleen op EEG onderdanen betrekking heeft en dus voor Kanu niet geldt. De intensieve scouting naar nieuwe spelers wordt voortgezet. 20

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1996 | | pagina 41