J Neefjes merkt op dat het toch moeilijk blijkt om spelers aan te trekken omdat de speler wil blijven voetballen en niet het risico wil lopen om op de bank of tribune terecht te komen. Van Os stelt dat de drempel voor Ajax hoger ligt dan elders en dat sommige spelers niet meer kiezen voor het hoogste sportieve niveau. Op de vraag van Gianotten of er in de spelersgroep verschillende normen gelden wordt geantwoord dat er 3 categorieën zijn. Ook de spelers weten dit. Been wijst op het feit dat scouts zeer jonge spelers bij ons komen bekijken; hoe bewaak je die. Gesteld wordt dat er richtlijnen vanuit de UEFA en de KNVB dienen te komen. Momenteel ligt er een plan om jeugdvoetbal te stimuleren en in de licentievoorwaarden vast te leggen. Nuninga wijst op het systeem in Frankrijk waar spelers tot hun 22ste jaar moeten blijven; de vraag is of dit Europees kan. Andriese vraagt of er financieel geen reserves meer zullen worden opgebouwd. Van Os antwoordt dat het niet de bedoeling is dat er perse winst moet worden gemaakt en dat er reeds is gereserveerd. Henrichs wijst op het feit dat er een plan ligt om het jeugdvoetbal bij iedere BVO te structu reren; in een convenant wordt vastgelegd dat de opleidingskosten moeten worden gerespec teerd; op 20 mei zal dit ter vergadering bij de KNVB worden behandeld. De bouw van Stadion II gaat voorspoedig, 15 juli is de oplevering. Vanwege de uitbreiding in de scouting is besloten Spitz Kohn toe te laten treden tot de scou- tingsstaf, C. Jager zal de zaterdag I gaan trainen en Henk Heijt zal als nieuwe trainer de zater dag 2 en 3 onder zich krijgen. Van Praag: Namens Kraan kan hij melden dat zowel Ajax I als 2 kampioen van Nederland zijn geworden. Voorts deelt hij mede dat de verstandhouding tussen het Ajax-bestuur en het KNVB-bestuur enige averij heeft opgelopen; naar aanleiding hiervan zal er morgen een gesprek plaatsvinden tussen beide partijen. Per I mei is er een veiligheidsfunctionaris aangetrokken; M. Menting afkomstig van de politie, zal verantwoordelijk zijn voor alle veiligheidszaken en voor het supportersbeleid. Met de TV-kwestie met de KNVB zijn wij het er nog steeds niet mee eens, maar hebben ons bij de meerderheid neergelegd. De KNVB zal door een extern bureau alle ontwikkelingen in het betaalde voetbal laten onder zoeken; het is de bedoeling om uit de aanbevelingen hiervan de concurrentie met de andere Europese landen kan worden aangegaan. 6. Rondvraag Nadat op dinsdag I I juni de volgende vergadering en op 10 september 1996 de jaarlijkse ledenraadsvergadering is vastgesteld, wordt de vergadering gesloten. Goedgekeurd in de vergadering van I I juni 1996 Amsterdam, 3 I mei 1996 M. van Praag G.M. Holsheimer voorzitter Hoofd Secretariaat Henrichs: 19

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1996 | | pagina 39