Notulen vergadering van de ledenraad 7 mei 1996 Afwezig met bericht van verhindering de ledenraadsleden Blekkenhorst, Bosschieter.Van Dijk, Feldmann, Oudendijk en Van Wijk. Voorts van het bestuurslid Kraan, het Erelid Schoevaart en van financieel directeur Oldenhof. 1Opening De voorzitter opent de vergadering met de opmerking dat nu al kan worden gesteld dat het thans nog lopende seizoen wederom sportief gezien, een zeer geslaagd seizoen is geweest. Straks in de Arena zullen we te maken krijgen met 50.000 toeschouwers per wedstrijd; orga nisatorisch moeten we daar dan goed op ingespeeld zijn. 2. Ingekomen stukken Geen. 3.Vaststelling notulen ledenraadsvergadering van 27 februari 1996 Toevoegen bij I I e regel vanonder na het woord meevallen "doordat er geen spelers op de balans staan". Verder worden de notulen ongewijzigd vastgesteld. 4. Mededelingen Bestuur Coronel: In het komende seizoen zullen er in de Arena draaireclameborden komen te staan Met de ABN Amro is in principe een nieuwe sponsorovereenkomst afgesloten tot I juli 1997 onder zeer goede condities. Ook met UMBRO is een goed contract afgesloten; alle sponsorcontracten zijn verlengd behal ve die met Leaseconcept. Voorts zijn we bezig met de verdere uitwerking van het in eigen beheer nemen van de mer chandising. In deze branche wordt meer dan 60 miljoen per jaar omgezet. Op de vraag van Leeser welke sponsor de plaats van Leaseconcept in zal nemen wordt geant woord dat het hele contract nu bij Opel is ondergebracht. Als nieuwe sponsors zijn Grolsch en de Melkunie er bij gekomen. Het Ajax-assortiment van de Melkunie-produkten zal nog uit gebreid worden. Van Os: De cijfers t/m 3 1-03-96 en de bijgestelde prognose worden uitgereikt waarop de heer Van Os een toelichting geeft.Voorts wijst hij op het feit dat er door de afschaffing van het transfersysteem er andere tijden zijn aangebroken. Salarissen van spelers zullen bijna worden verdubbeld; bij tussentijds transfereren van een speler blijft er sprake van een transfersom. Winsten zoals in de laatste jaren zullen niet meer voorkomen; voor een groot gedeelte zal dit opgaan aan de verhoging van de salarissen. Alle lopende spelerscontracten zullen worden opengebroken om scheve verhoudingen in de spelersgroep te voorkomen. Elke speler van onze selectie is in beeld in het buitenland, met de topclubs uit Italië kunnen we voor wat betreft de hoogte van de salarissen niet mee. Vanzelfsprekend is deze koerswijziging doorgesproken in het Bestuur en met de financiële commissie. 18

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1996 | | pagina 37