16 Met UMBRO is inmiddels een groot contract overeengekomen. Steeds meer Ajax-artikelen gaan nu royalty's opleveren via UMBRO. A. Kraan: Het 2e elftal is bij het toernooi voor de districtsbeker doorgedrongen tot de laatste 16 en in de competitie staat het op de Ie plaats. Het Ie elftal heeft inmiddels 3 nederlagen geleden, vriendschappelijk in Israël,voor de beker tegen Cambuur en in de competitie tegen Willem II. In onze poule in de Champions League zijn we op de Ie plaats geëindigd. Het lijkt er op dat Santos binnenkort weer hersteld is van zijn blessure. A. van Os: De uitspraak van het Europese Hof in de zaak Bosman heeft tot gevolg gehad dat het trans fersysteem in Europa met onmiddellijke ingang is afgeschaft; dit gold niet voor binnenlandse transfers en ook niet voor spelers afkomstig buiten de E.U.Vervolgens is in Nederland even eens voorgesteld het transfersysteem af te schaffen welk voorstel is aangenomen. Wel komt men nog met voorstellen t.a.v. de jeugdopleiding waarvoor regels moeten worden vastgesteld. Het gevolg zal zijn dat spelerssalarissen omhoog zullen gaan; afgesproken is dat een percentage van de verhoogde TV-inkomsten aan de jeugdopleiding moet worden besteed. Binnen Europa zullen t.z.t. dezelfde licentievoorwaarden moeten bestaan. De verandering zal voor Ajax nog wel meevallen maar er is wel een nieuwe situatie ontstaan. Er zal een verharding optreden in de verhouding werkgever/werknemer, echte clubspelers zul len er steeds minder zijn.Voorts zal de scouting sterk uitgebreid moeten worden. Richting jeugdopleiding zullen we ons wat harder dienen op te stellen, het zal wat zakelijker worden. Ook zullen selecties in de toekomst meer spelers bevatten dan voorheen. Op de vraag van Waas of de kwaliteit van de jeugdopleiding op peil blijft, wordt door Henrichs geantwoord dat de Ajax-filosofie niet zal wijzigen, dat de opleiding wel zal worden aangepast maar op niveau dient te blijven. Bosschieter vraagt zich af hoe talenten van 18 jaar kunnen worden behouden; geantwoord wordt dat men bezig is om hier regels voor op te stellen en afspraken te maken welke zaak eerst goed moet worden uitgewerkt. In een wat eerder stadium dan thans zal met langduriger contracten zal worden gewerkt. Vervolgens worden de financiële cijfers over de eerste zeven maanden en een prognose tot einde seizoen uitgedeeld, waarbij de penningmeester zijn toelichting geeft. Met R Hoekstra is een spelerscontract van 6 I /2 jaar overeengekomen en met D. v.d. Bergh is een tweejarige overeenkomst vanaf 1/7/95 afgesloten. Ajax heeft de intentie om Davids, Reiziger en Kanu te behouden maar de onderhandelingen moeten niet te lang duren; getracht zal worden het contract met Kluivert open te breken. Van de Belastingdienst is een schriftelijk akkoord ontvangen t.a.v. het gevoerde beleid over de transfers in de afgelopen periode. Schoenaker citeert een opmerking uit de pers van speler de Boer over de stijging van de sala rissen n.a.v. het afschaffen van het transfersysteem. Het Bestuur is niet blij met het gepubli ceerde maar zegt dat indien salarissen door de omstandigheden scheef zouden komen te lig gen, dit zal worden rechtgetrokken. Ook de bouw van Stadion II heeft 4 weken vertraging opgelopen; verwacht wordt dat dit niet tot problemen zal leiden t.a.v. de oplevering. De commissie is klaar met zijn werk voor de sluiting van "de Meer"; op 4 augustus zal er een

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1996 | | pagina 33