Notulen ledenraadsvergadering 27 februari 1996 1Opening Bericht van verhindering ontvangen van de leden K. Nuninga en K.GATimman. Tevens zijn de heren Hillen en Oldenhof vanwege verplichtingen t.a.v. de UEFA niet aanwezig. Er wordt een moment stilte gehouden ter nagedachtenis van het overlijden van ons lid van verdienste P. van Deyck. 2. Ingekomen stukken Geen. 3.Vaststelling notulen ledenraadsvergadering 14 november 1995 Aangezien er geen op- en/of aanmerkingen zijn, worden de notulen ongewijzigd vastgesteld. 4. Mededelingen Bestuur M. van Praag: De KNVB heeft sinds kort de plannen bekend gemaakt t.a.v. het Sportkanaal; nadat aanvanke lijk de clubs waren uitgenodigd voor een bijeenkomst eind januari, welke op het laatste moment werd afgeblazen, kregen de clubs op 10 februari te horen het Sportkanaal er zou komen; de presentatie die hierover werd gegeven deed voorkomen of alles in kannen en krui ken was. Gezien de vele twijfels en onzekerheden die er volgens ons bestonden heeft Ajax tegen dit voorstel gestemd; door uitlatingen van de heer Staatsen naderhand, werd Ajax gedwongen hierop publiekelijk te reageren. In een latere vergadering bleven nog veel vragen onbeantwoord, bovendien werden we niet serieus genomen. Ook Feyenoord stemde tegen de plannen en afgesproken werd te bezien hoe gezamenlijk verder kon worden gegaan. Feyenoord besloot echter naar de rechter te stappen en wij zullen ons binnenkort beraden over onze positie. Een verschil met het NOS-bod is nauwelijks aanwezig. Nadat enige tijd over dit onderwerp is gediscussieerd, deelt de vergadering het bestuur mede hen te steunen in het tot nu toe hierover gevoerde beleid. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat hij het UEFA-congres heeft bijgewoond waarbij de drie Nederlandse topclubs en de KNVB vertegenwoordigd waren. Er zijn diverse ideeën gelan ceerd en plannen doorgesproken; alle aanbevelingen zullen worden verzameld en men zal t.z.t. met nieuwe voorstellen komen. U. Coronel: Samen met ID TV zijn er plannen ontwikkelt om een Ajax-journaal te produceren. Allereerst zal het businessplan van ID TV goedgekeurd dienen te worden. De bouw van Amsterdam Arena heeft door de vorst een achterstand van 4 weken opgelopen. Het voorgebouw zal pas in december 1996 gereed zijn. Alle werkende leden zullen een plaats krijgen in vak 108,gelegen op de Ie ring van de Eretribune. Voor wat betreft de sponsoring kan worden medegedeeld dat Lease concept zijn contract per I juli a.s. heeft opgezegd. Een onzekere factor is het doorgaan van FilmNet. Binnenkort zal met de ABN Amro worden gesproken over de verlenging van het sponsorcontract. 15

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1996 | | pagina 31