Totaal zullen er I 1.500 parkeerplaatsen ontstaan, waarvan 2600 in het transferium en 1800 onder de nog te bouwen Mojohal. Er zal een parkeerplaats voor 165 bussen worden aangelegd. Met Grolsch en de Melkunie zijn sponsorcontracten gesloten; er vinden nog onderhandelingen met een andere firma plaats, het kan zijn dat er nog een sponsor afvalt. De merchandising loop prima, de groei is enorm, er zal ook wel weer eens een daling volgen. Buskermolen merkt op dat onder de licentienemers een aantal zitten die niet juist handelen. Medegedeeld wordt dat Fan Promotions met alle bedrijven contracten afsluit nadat wij onze goedkeuring hieraan hebben gegeven en dat men direct al een garantiebedrag dient te vol doen. Met de mediaparagraaf in het KNVB-beleidsplan zijn we niet gelukkig. Men heeft hierin o.a. staan een gelijke verdeling van TV-gelden voor alle clubs. Getracht zal worden om de eigen domsrechten na Ie publikatie te verkrijgen. Henrichs: De AI-junioren zijn dit seizoen wat minder sterk dan andere jaren hetgeen ook komt doordat de beste A-junioren zijn doorgeschoven naar het 2e elftal; wel is er in de jeugd voldoende kwaliteit voor de toekomst aanwezig. De zaterdag I draait niet zo goed; Been vraagt zich af het niet zinvol is om wat oudere spelers in te zetten. Henrichs stelt dat het elftal een doorgangshuis zal blijven en dat het is bedoeld als omleidingsroute voor bepaalde spelers die wat meer tijd nodig hebben. Van Wijk is van mening als blijkt dat de doelstelling voor de zaterdag-1 niet gehaald wordt, deze doelstelling veranderd dient te worden, met welke opmerking Henrichs het eens is. Nuninga doet de suggestie om met de KNVB van gedachten te wisselen om de categorie A-junioren te laten gelden voor 16-19 jarigen. Het gaat voorspoedig met de bouw van het nieuwe complex, inmiddels zijn reeds 4 velden voorzien van gras. De studie-begeleidingscommissie is bezig met een mogelijke herindeling van een studie- en trainingsprogramma in samenhang met de catering op het nieuwe complex. De oplevering staat gepland rond I juni 1996; de sluiting van "de Meer" op 7 augustus, de opening van Stadion II op 8 augustus 1996. Op 6 augustus 1996 staat er een diner voor leden en oud-spelers op het hoofdveld van "de Meer" op het programma. M. van Praag: Het ligt in de bedoeling dat de opening van het nieuwe stadion door de Koningin zal worden verricht. Voorts zal er een symbolische fakkeloptocht worden georganiseerd alsmede de ope ningswedstrijd van het huidige Ajax tegen de nu elders spelende Ajacieden. Onze bezwaren tegen het beleidsplan van de KNVB zijn naar voren gebracht in het regio- overleg alsmede in het voorzittersoverleg. Men wil niet met minder BVO's gaan draaien, mis schien met 20 clubs in de Ie divisie en deWCS zal als 37e club meedelen in de verdeling van TV-gelden. De topclubs hebben aangedrongen om een onafhankelijk bureau een onderzoek te laten uitvoeren naar de plannen van de KNVB om het voetbal naar de Europese top te bren gen. Men wil de competitie spannender maken. De KNVB wil bijv. aan een periodekampioen deelname aan de UEFA-cup toestaan. Tevens wordt er gedacht aan het mogen overdragen van een licentie, alleen criteria zijn hier voor niet aangegeven. Van het een aantal jaren geleden ingestelde vetorecht voor de CSR willen we af. 13

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1996 | | pagina 27