met 2-1 gewonnen. Voor het Ie elftal zal het moeilijk zijn de enorme successen van afgelopen seizoen te evena ren; in Mönchengladbach werd zeer goed tegen Liverpool gepresteerd maar van de organisa toren zelf werd verloren in de finale. De vriendschappelijke wedstrijd op de Open Dag tegen Lazio Roma werd ruim gewonnen, tevens werd de Supercup veroverd tegen Feyenoord in Rotterdam. De eerste vier wedstrijden in de competitie werden eveneens gewonnen. Vriendschappelijk werd tegen Real Madrid in Madrid verloren maar thuis werd een moeizame overwinning op hetzelfde Real voor de Champions League behaald. Hr. Coronel: Op dit moment heeft Ajax 13 sponsors, vermoedelijk zullen er 3 bijkomen in dit seizoen. Voor het nieuwe stadion zijn 60.000 aanvragen voor een seizoenkaart binnengekomen waar van er 17.000 teleurgesteld moeten worden. Alle seizoenkaarthouders en alle leden van de supportersvereniging die zich gemeld hebben plus de extra aanvragen van de huidige seizoenkaarthouders tot een bepaald maximum, zullen voor een nieuwe kaart in aanmerking komen. De inkomsten uit merchandising gaan erg goed en nemen toe. Voortaan zal 2 dagen voor iedere thuiswedstrijd er in Het Parool een Ajax-pagina verschijnen. Voorts bestaan er plannen om een Ajax-journaal op de TV en op het interne circuit uit te brengen. De KNVB is in onderhandelingen voor een nieuw contract aangaande TV-rechten. Het vermoeden bestaat dat de voorgestelde verdeling niet onze keuze zal zijn. Als top 3 clubs geef je wel aan hoe er over gedacht wordt maar de KNVB heeft zijn eigen verantwoordelijk heid en moet aan het totale belang denken en een goede competitie in stand houden. Hr. Henrichs: Op 8 september is het slaan van de Ie paal voor het nieuwe complex gevierd; abusievelijk is aan de leden van Lucky Ajax en aan het bestuur van de ABA geen uitnodiging verzonden. Aan het afscheid van "de Meer" zal bijzondere aandacht worden geschonken; door de evenemen tencommissie is een plan hiervoor opgesteld. Op dit moment vinden gesprekken plaatst met kandidaten voor de horeca-exploitatie in Stadion II. Binnen twee weken zal hier duidelijkheid over zijn. De commissie jeugdvoetbal het een stuk geproduceerd waaraan een hoofdstuk m.b.t. het ron selen van jeugdspelers is toegevoegd. Er zal een convenant hierover worden opgesteld het geen echter niet zo eenvoudig ligt. Gevraagd wordt of er een afscheidswedstrijd aan het eind van het seizoen in het Ajax stadion of Olympisch Stadion zal worden gespeeld; neen, er zullen nog aktiviteiten in augustus plaats vinden. Hr.Van Praag: Ajax doet veel aan actief beleid binnen de KNVB in het belang van het totale voetbal. Bestuursleden hebben zitting in diverse commissies, ook Cotass is geïntroduceerd op mede initiatief van Ajax. Met betrekking tot het supportersbeleid kan worden medegedeeld dat op initiatief van het supportersprojekt en Ajax op 19 oktober a.s. er een nationaal congres zal worden gehouden; de KNVB heeft zich bij de organisatie aangesloten. Met de Gemeente Amsterdam zijn we bezig om verlenging van het supportersprojekt te bewerkstelligen. 10

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1996 | | pagina 21